Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín českého snowboardingu

České derby uvidí souboj trenéra Váni s žokejem Janáčkem

Praha - Nejprestižnější klasický dostihový závod na našem území, to je České derby. Jeho už 96. ročník se pojede ve Velké Chuchli. Přímý přenos sledujte 23. 6. od 17:40 na ČT sport a našem webu.

Je nám líto, video expirovalo.
Ve Velké Chuchli se pojede České derby

Šanci postavit se na start závodu mají koně jen jednou za život, i proto je start v Českém derby tak prestižní. Jde navíc o nejlépe dotovaný závod ve Střední Evropě. "Každý tam jde naplno," řekl Josef Váňa starší, který bude v trenérské roli obhajovat loňský triumf. Jeho hlavním soupeřem bude Václav Janáček, který závod dvakrát vyhrál a je považován za nejlepšího tuzemského žokeje současnosti.

Závod se přesouvá na čtvrtek 23. 6. - umístění v týdnu není pro dostihové závody obvyklé. "Změna termínu je revoluční, ale doufáme, že derby neuškodí," řekl ředitel chuchelského závodiště Petr Drahoš. "Od řady fanoušků jsem dostal vynadáno, jiní si to pochvalují, ale moudřejší budeme až po dostihovém dnu. Třeba se to ukáže jako pozitivní a z hlediska angažmá jezdců je termín určitě skvělý," doplnil.

Před rokem sledovalo vítězství Touch of Genius v derby přes pět tisíc fanoušků. "Letos si netroufnu odhadnout, kolik lidí přijde, ale jinou volbu jsme neměli. Potřebujeme televizní přenos, o víkendu to kvůli fotbalu nešlo a v pátek všichni odjíždějí z Prahy na chaty a chalupy, proto nám vyšel nejlépe čtvrtek," řekl Drahoš.

Trenéři a majitelé s netradičním termínem problém neměli. "Jsem přesvědčený, že by to derby nemělo ublížit," řekl Váňa starší, který bude mít letos v dostihu tři koně. "Když je termín znám dostatečně dopředu, tak zorganizovat přípravu koně není problém," uvedl majitel a chovatel Rostislav Kopecký.

Hlavní zprávy