Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Maratón

Bývalý vítěz Pardubické No Time To Lose ovládl první kvalifikaci

Hvězdně obsazenou Velkou cenu města Pardubic ovládl dvanáctiletý hnědák No Time To Lose v sedle s Ondřejem Velkem. Vítěz Velké pardubické z roku 2017 v dostihu, který byl zároveň první kvalifikací na říjnový prestižní závod, přesprintoval ve finiši své soupeře a ukázal, že mu rozměklá půda na pardubickém závodišti vyhovuje.

Velká pardubická
zdroj: ČTK autor: David Taneček

No Time To Lose je sice bývalým šampionem, ale v jeho vítězství se dnes příliš nevěřilo. Největším favoritem byl Evžen s Jaroslavem Myškou, který absolvoval vůbec první kvalifikační klání, ale v minulosti už dokázal zvítězit mimo jiné v Ceně Labe a Ceně Vltavy. 

Vrchol prvního závodního odpoledne v Pardubicích byl vskutku hvězdně obsazen. Kromě No Time To Lose odstartovali do závodu hned dva další vítězové, Tzigane Du Berlais a Theophilos. Naopak loňský šampion Hegnus v dostihu chyběl.

Na závodišti panovaly dobré podmínky, trať byla po deštích měkká a poměrně pomalá, což, jak se ukázalo, vyhovovalo v napínavém finiši nejlépe právě Váňovu svěřenci. "Pan Váňa ví moc dobře, co dělá. Kůň ví, kdy má zapnout a kdy jede domů," pochvaloval si po triumfu žokej Ondřej Velek. "Ukázal, že když mu naprší pod nohy, tak je neporazitelnej," hodnotil vítězství i trenér Josef Váňa.

Druhý protnul cílovou pásku Sztorm s Pavlem Složilem a pomyslný bronz bral překvapivě francouzský kůň Casper s Danielem Vyhnálkem v sedle. Dostih dokončilo všech čtrnáct koní, poslední doběhl právě Evžen.

Je nám líto, video expirovalo.
Hnědák No Time To Lose si v Pardubicích doletěl pro triumf v kvalifikaci

Úvodní dostihové odpoledne na pardubickém závodišti hostilo kromě první kvalifikace také sedm rámcových dostihů, kterým směla znovu přihlížet i řada diváků. Dostihový spolek mohl díky výjimce obsadit na tribunách deset procent míst k sezení.

Do Ceny Jockey Clubu na 3900 metrů odstartovalo pouze šest koní a z vítězství v klasické steeplechase první kategorie se radoval pětinásobný vítěz Velké pardubické Jan Faltejsek s hnědkou Cheminée. Do závodu se vůbec nechtělo koni Max´s Spirit, který pozdržel start a nakonec se do cíle nepodíval. Jeho jezdec, žokej Josef Bartoš, se ze sedla poroučel na Malém vodním příkopu a pro koně měl pád fatální následky.

Sprinterský závod Cenu Viléma z Pernštejna vyhrál pohodlně polský odchovanec Imphal s Markem Stromským. V dostihu na 3300 metrů využil měkkého povrchu a podle trenéra Stanislava Popelky se za měsíc pustí do další kvalifikace na Velkou pardubickou, která se uskuteční 26. června.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články