Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Ange Guardian triumfoval ve třetí kvalifikaci na Velkou pardubickou o pět délek

Třetí kvalifikace na Velkou pardubickou skončila dokonalým triumfem trenéra Josefa Váni. Za vítězným Ange Guardianem doběhl No Time To Lose a oba tak porazili před cílovou rovinkou vedoucího Bridgeura.

Ange Guardian s Jiřím Kouskem
zdroj: zavodistepardubice.cz

Svěřenec Josefa Váni staršího završil v Pardubicích sezonní hattrick, protože na východočeském závodišti zvítězil i v květnové steeplechase cross country Koroka.

Každý závod navíc vyhrál s jiným jezdcem, tentokrát v jeho sedle seděl žokej Lukáš Matuský, který stejně jako v červnu Marcel Novák zastoupil zraněného Jiřího Kouska. Také vloni Ange Guardian vyhrál dva kvalifikační dostihy dlouhé 5800 metrů, o 1100 metrů delší Velkou pardubickou pak dokončil šestý.

Na favorita tentokrát nevyzrál ani vítěz Velké pardubické z roku 2017 a další Váňův svěřenec No Time To Lose, který doběhl při letošním debutu druhý.

Matuský slavil vítězství i v sedle favorizované Poinsettie v dostihu klisen o Cenu Registany. Očekávaným vítězem Ceny Peruána se stal Theophilos v sedle s Janem Odložilem. Ve třech z pěti dalších rámcových dostihů vedl vítězné koně francouzský žokej Thomas Boyer.

Je nám líto, video expirovalo.
Třetí kvalifikaci na Velkou pardubickou vyhrál Ange Guardian

Dostihový mítink v Pardubicích:

Třetí kvalifikace na Velkou pardubickou: 1. Ange Guardian (ž. Matuský, trenér Váňa st., stáj Anděl strážný), 2. No Time To Lose, 3. Bridgeur. Výrok: lehce 5 - 1 1/4 - 4. Čas: 7:38,83.

Cena Registany: 1. Poinsettia (ž. Matuský, trenér Olehla, stáj Syndikát hvězda-Olehla), 2. Alegorie, 3. Silk. Výrok: zadrženě 10 - 1 3/4 - nos. Čas: 5:21,41.

Cena Peruána: 1. Theophilos (Odložil, trenér Váňa st., stáj iSport Váňa), 2. Krocoleon, 3. Lombargini. Výrok: velmi lehce 5 - 10 - hlava. Čas: 6:45,28.

Další dostihy: I. Benjamin (ž. Boyer) - Zafiro - Christiano, II. Black Bard (ž. Boyer) - Medici - Ned, VI. String (Tůma) - Turoni - New Finch, VII. Del Rey (Složil ml.), VIII. Golem (ž. Boyer) - Big Mago - Torgon.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články