Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Zraněními pronásledovaný König uzavřel sezonu v čínském Kuang-si

Rok plný zdravotních problémů zakončil cyklista Leopold König 39. místem v etapovém závodu Kolem Kuang-si. Pro českého jezdce to byl teprve druhý etapový podnik, který letos dokončil. Při nedávném startu v Turecku obsadil devadesátou pozici se ztrátou téměř 35 minut na vítěze, v Číně už zaostal za prvním Timem Wellensem z Belgie jen o tři minuty.

Leopold König
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

"V posledních týdnech jsem byl hodně obezřetný ohledně zpráv o svém zdravotním stavu. Bylo to jako na houpačce, ale myslím, že konečně můžu s pokorou říci, že jsem po nejtěžší zkoušce v kariéře zpět a motivován více než kdy jindy. Chci dál posouvat své limity a znovu útočit na nejvyšší stupně," uvedl König v průběhu čínského závodu.

Devětadvacetiletý rodák z Moravské Třebové měl být lídrem týmu Bora-hansgrohe na Giru d'Italia i na Vueltě, ale kvůli vleklým potížím s pravým kolenem dokončil před závodem Kolem Turecka jen dvě etapy na červnovém Critériu du Dauphiné.

Wellens vyhrál v Číně po šesti etapách o šest sekund před Nizozemcem Baukem Mollemou a připsal si čtvrtý triumf v etapovém měření sil v kariéře. Nejlepší spurtérskou formu měl Kolumbijec Fernando Gaviria, který si na závěr podniku připsal čtvrté etapové vítězství.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy