Chance Extraliga 2023/2024

Zemanová se vešla na sněhu ve Val di Sole do desítky

Závod cyklokrosařek na sněhu ve Val di Sole opanovaly nizozemské reprezentantky. Před svými dvěma krajankami vyhrála Puck Pietersová. Nejlepší z českého tria byla desátá Kristýna Zemanová, patnáctá dojela Kateřina Hladíková. Nejlepší mezi muži byl s velkým náskokem Belgičan Michael Vanthourenhaut.

Zledovatělá trať ve Val di Sole Kristýně Zemanové svědčila

Pieterseová si dojela pro třetí vítězství v sezoně s náskokem 44 sekund před krajankou Ceylin del Carmen Alvaradovou, třetí byla další nizozemská cyklokrosařka Manon Bakkerová. Závod po těžkém pádu nedokončila vedoucí žena SP Fem van Empelová, která musela trať opustit na nosítkách.

Na zledovatělém povrchu měl v závodě mužů nehodu i její týmový kolega Eli Iserbyt z Belgie a ani on do cíle nedojel. Naopak bez větších problémů absolvoval závod jeho krajan Vanthourenhout. Mistr Evropy si připsal druhé vítězství v ročníku s náskokem 39 sekund.

Na stupně vítězů ho doprovodili nečekaně Belgičan Niels Vandeputte a Švýcar Kevin Kuhn, jimž sedly specifické podmínky ryze zimního závodu. Naopak nedařilo se hvězdnému Nizozemci Mathieu van der Poelovi, který dojel až osmý.

Vedení v SP uhájil dnes čtvrtý Laurens Sweeck z Belgie. Čeští muži nestartovali. Světový pohár bude pokračovat na druhý svátek vánoční 26. prosince v belgickém Gavere.

Výsledky SP v cyklokrosu ve Val di Sole

Muži: 1. Vanthourenhout 57:59, 2. Vandeputte (oba Belg.) -39, 3. Kuhn (Švýc.) -42, 4. Sweeck (Belg.) -44, 5. Rüegg (Švýc.) -1:20, 6. Baestaens (Belg.) -2:37.

Průběžné pořadí SP (po 10 ze 14 závodů): 1. Sweeck 288, 2. Vanthourenhout 265, 3. Iserbyt (Belg.) 249, ...16. Boroš 76, 47. Štybar 9, 61. Říman (všichni ČR) 4.

Ženy: 1. Pieterseová 50:14, 2. Alvaradová -44, 3. Bakkerová (všechny Niz.) -1:26, 4. Persicová (It.) -1:34, 5. Rochetteová (Kan.) -1:34, 6. Schreiberová (Luc.) -3:33, ...10. Zemanová -4:17, 15. Hladíková -4:51, 26. Jeřábková (všechny ČR) -7:06.

Průběžné pořadí SP (po 9 ze 14 závodů): 1. Van Empelová (Niz.) 330, 2. Pieterseová 265, 3. Alvaradová 182, ...24. Zemanová 41, 52. Hladíková 14, 65. Kopecky (ČR) 7, 84. Jeřábková 1.