Paralympijský magazín

Cyklokros v Namuru ovládl Nizozemec Van der Poel

Na hodně rozbahněné trati v belgickém frankofonním městě Namuru triumfoval už popáté nizozemský cyklokrosař Mathieu Van der Poel, který v posledním kole odjel i Woutu Van Aertovi. Třetí ve druhém závodu Světového poháru skončil Thomas Pidcock, který jel dlouho na vítězství, ale nevydržel nasazené tempo a v předposledním kole mu došlo. Nejlepší český výsledek zaznamenal Michael Boroš, který dokončil závod na šestadvacátém místě. Karla Štěpánová byla jednatřicátá.

Pětadvacetiletý Nizozemec Van der Poel porazil o tři sekundy svého velkého rivala ze silnice i terénu Van Aerta z Belgie.

Tempo závodu dlouho udával Brit Tom Pidcock, jenž od příštího roku bude také jezdit na silnici, ale v závěru neodolal ataku trojnásobných mistrů světa a skončil třetí. Van der Poel, který Van Aerta před dvěma měsíci porazil ve spurtu klasiky Kolem Flander, vyhrál SP v Namuru už popáté.

Čtvrté místo s více než minutovou ztrátou obsadil Belgičan Michael Vanthourenhout, který před třemi týdny v Táboře vyhrál úvodní závod SP v sezoně a udržel první místo průběžného pořadí. Nejlepší z Čechů Michael Boroš obsadil 26. pozici s téměř šestiminutovým odstupem.

Druhému závodu SP vládl Van der Poel

V závodě žen zopakovala vítězství z Tábora Nizozemka Lucinda Brandová, která za sebou nechala o 29 sekund druhou v pořadí Claru Honsingerovou z USA.

Třetí z pěti závodů pohárové sezony, jež byla výrazně okleštěna kvůli koronavirové pandemii, se jede příští neděli opět v Belgii v Dendermonde.

SP Belgie

Světový pohár v cyklokrosu v Namuru (Belgie):

Muži: 1. M. Van Der Poel (Niz.) 1:03:59, 2. Van Aert (Belg.) -3, 3. Pidcock (Brit.) -11, 4. M. Vanthourenhout -1:07, 5. Hermans (oba Belg.) -2:09, 6. Van Der Haar (Niz.) -2:17, ...26. Boroš -5:49, 45. Říman -3 kola, 51. Vaníček, 52. Mayer (všichni ČR) oba -4 kola.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. M. Vanthourenhout 62, 2. Van Aert 55, 3. Toon Aerts (Belg.) 41, 4. Van Der Haar 41, 5. M. Van Der Poel 40, 6. Hermans 40.

Ženy: 1. Brandová (Niz.) 52:47, 2. Honsingerová (USA) -29, 3. Betsemaová -38, 4. Alvaradová (obě Niz.) -1:21, 5. Vasová (Maď.) -1:38, 6. Richardsová (Brit.) -1:45, ...31. Štěpánová -6:15, 50. Vaníčková, 53. Ungermanová obě -2 kola, 55. Švihálková (všechny ČR) -3 kola.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Brandová 80, 2. Alvaradová 52, 3. Betsemaová 50, 4. Vasová 43, 5. Kayová (Brit.) 36, 6. Pieterseová (Niz.) 35.