Kossmann a Burquierová znovu dominovali cross country do 23 let. V juniorech se blýskla Spěšná

Po včerejším triumfu Němce Luca Schwarzbauera a olympijské vítězky Jolandy Neffové ze Švýcarska v short tracku si v sobotním závodě cross country světového poháru v Novém Městě na Moravě pro vítězství dojela její juniorská kolegyně Monique Halterová. Hned za ní skončila česká závodnice Simona Spěšná. Závodu mužů do 23 let jasně dominoval talentovaný Martin Vidaurre Kossmann z Chile, Jan Sázka dojel na 34. místě. Cílovou rovinu v ženské kategorii proťala Francouzska Lin Burquierová.

Martin Kossmann potřetí triumfoval v závodě do 23 let
zdroj: ČT sport

Juniorka Simona Spěšná vybojovala na Světovém poháru v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě druhé místo. Dcera bývalého českého reprezentanta Milana Spěšného nestačila jen na Švýcarku Monique Halterovou, za kterou zaostala o 23 sekund, a dosáhla zatím největšího úspěchu.

"Jelo mi to skvěle, fanoušci byli neskuteční. Čekala jsem, že mi dojde, ale i díky nim se to nestalo," řekla Spěšná. "Závod jsem si chtěla hlavně užít, teď jsem se spíš trápila kromě minulého týdne v Albstadtu."

Oproti minulému víkendu snížila svou ztrátu na Halterovou, která v Německu rovněž zvítězila, téměř o dvě minuty. "Už jsem na ni neměla. Urvala mě v kopcích. Na vítězství mi sice ještě trochu chybělo, ale i tak jsem strašně spokojená a jsem hrozně ráda, že jsem přešla horší období. Teď jsem se znovu ujistila, že cyklistiku chci v budoucnu dělat a že mě baví," uvedla Spěšná.

Nejlepším českým juniorem byl Ondřej Novotný na 18. místě. Vítězství z Albstadtu zopakoval Dán Gustav Pedersen.

SP v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě (Žďársko):

Muži do 23 let: 1. Vidaure (Chile) 1:08:41, 2. Avondetto (It.) -1:10, 3. Lillo (Švýc.) -1:23, ...34. Sáska -5:20, 71. Konečný -8:45, 77. Hula (všichni ČR) -1 kolo.

Ženy do 23 let: 1. Burquierová (Fr.) 1:07:58, 2. Pieterseová (Niz.) -45, 3. Speciaová (It.) -2:05, ...22. Holubová -7:19, 34. Šafářová -10:10, 43. Bedrníková (všechny ČR) -11:50.

Světová juniorská série:

Junioři: 1. Pedersen (Dán.) 1:03:47, 2. Schehl (Něm.) -36, 2. Cornillon (Fr.) -47, ...18. Novotný -3:29, 25. Černý -3:57, 49. Hojka (všichni ČR) -5:51.

Juniorky: 1. Halterová (Švýc.) 1:02:11, 2. Spěšná (ČR) -23, 3. Weegerová (Něm.) -41, ...13. Viktorová -3:46, 18. Hanáková (obě ČR) -4:35.