Premiéru cyklokrosařských štafet vyhráli Italové. Češi zahájili MS šestým místem

Cyklokrosařský šampionát v americkém Fayetteville odstartoval premiérou závodu štafet. Čtveřice Matyáš Fiala, Michael Boroš, Kristýna Zemanová a Kateřina Nash skončila šestá. Ve státě Arkansas zvítězili italští cyklokrosaři před domácím kvartetem a bronzovými Belgičany.

Česká smíšená štafeta v cyklokrosu dojela v premiéře šestá

Český tým vsadil na odlišnou taktiku oproti ostatním soupeřům a jako jediný oba první dva úseky obsadil muži. Boroš jako druhý na trati v konkurenci žen vyvezl štafetu do čela pořadí a vrátil se do něj i po technickém problému. Také Zemanová ještě předala jako první, ale finišující veteránka Nash se v mužské konkurenci propadla.

S ohledem na potíže s koronavirem startovalo vždy jen kvarteto závodníků místo původně zamýšlených šesti. Každý jezdec absolvoval na tříkilometrové trati jeden okruh. Na startu bylo sedm týmů z pěti zemí, po dvou byli zastoupeni Američané a Kanaďané.

Mistrovství světa v cyklokrosu ve Fayetteville (USA):

Smíšená štafeta: 1. Itálie (Leone, Persicová, Bramatiová, Toneatti) 31:00, 2. USA I -7, 3. Belgie -16, ...6. ČR (Fiala, Boroš, Zemanová, Nash) -1:10.