Běžkotoulky

Ženám ujela Worstová, Nash udržela vedení v SP v cyklokrosu. Iserbyt dosáhl na hattrick

Prostou taktikou start-cíl si na SP v Bernu poradila se soupeřkami mistryně Evropy Annemarie Worstová z Nizozemska. O své výhře rozhodla už v prvním kole, kde si vytvořila dostatečný náskok na svou mladou krajanku Ceylin Del Carmen Alvaradovou. Kateřina Nash solidním sedmým místem udržela vedení v bodování seriálu. V kategorii mužů zůstalo vše při starém. Potřetí vyhrál 22letý Belgičan Eli Iserbyt, jemuž pokaždé marně najížděl na zadní galusku krajan Toom Aerts. Češi zajeli svůj standard, kterým byla třetí desítka.

Nizozemka Worstová s diváky slaví svoji výhru v Bernu
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Stockman David

Na bahnité trati ve Švýcarsku po sobotním celodenním dešti si dojela pro první pohárový triumf v kariéře třiadvacetiletá Nizozemka Annemarie Worstová, úřadující mistryně Evropy. Závod ovládla stylem start-cíl a po pěti okruzích měla náskok 33 sekund na krajanku Ceylin del Carmen Alvaradovou. S dalším výrazným odstupem dojela třetí Britka Anna Kayová.

Nash, jedoucí v bílém dresu vedoucí závodnice SP, se při svém prvním startu v Evropě od únorového mistrovství světa v Dánsku pohybovala od začátku kolem sedmé příčky a na ní také projela cílem. Zda bude startovat za měsíc v Táboře, není zatím jasné.

V závodě mužů potřetí v sezoně vyhrál 21letý Belgičan Eli Iserbyt, jemuž pokaždé sekunduje jeho krajan z konkurenční stáje Toom Aerts. Iserbyt rozhodl o svém triumfu v druhé polovině závodu, když zvýšením tempa roztrhal vedoucí pětici. Poté si i díky bravurní technice výhru kontroloval. Nejlepší český cyklokrosař Michael Boroš trochu hledá formu, a tak se musel spokojit s 22. místem. Druhý Čech Jan Nesvadba se držel v jeho kontaktu a dojel 28.

Nash stále vede SP v cyklokrosu. Mužům vládne Iserbyt

Výsledky Světového poháru v cyklokrosu v Bernu

Ženy: 1. Worstová 45:27, 2. Alvaradová (obě Niz.) -33, 3. Kayová (Brit.) -56, 4. Keoughová (USA) -1:09, 5. Kastelijnová (Niz.) -1:20, 6. Comptonová (USA) -1:26, 7. Nash -1:42, ...23. Havlíková -3:36, 38. Ungermanová -5:46, 41. Švihálková -6:08, 49. Vaníčková -8:34, 53. Janů (všechny ČR) -1 kolo.
Pořadí SP (po 3 z 9 závodů): 1. Nash 198, 2. Rochetteová (Kan.) 175, 3. Keoughová 146, ...47. Havlíková 28, 69. Ungermanová 13, 76. Švihálková 10, 85. Vaníčková 2.

Muži: 1. Iserbyt 1:01:26, 2. Toon Aerts -35, 3. M. Vanthourenhout -44, 4. Hermans (všichni Belg.) -52, 5. Van Kessel -1:01, 6. Van der Haar (oba Niz.) -1:02, ...22. Boroš -3:21, 28. Nesvadba (oba ČR) -3:51.
Pořadí SP (po 3 z 9 závodů): 1. Iserbyt 240, 2. Toon Aerts 210, 3. M. Vanthourenhout 178, ...44. Boroš 29, 48. Nesvadba 23.

Muži do 23 let: 1. Kühn (Švýc.) 49:11, 2. Kamp (Niz.) -6, 3. Rouiller (Švýc.) -26, ...16. Jelínek -2:15, 27. T. Kopecký -4:19, 34. Říman -5:15, 38. Vaníček -7:14, 39. Hula (všichni ČR) - 1 kolo.

Junioři: 1. Nys 42:35, 2. Michels -14, 3. Verstrynge -34 (všichni Belg.), ...11. Zatloukal -1:51, 14. M. Kopecký -2:03, 15. Bittner -2:07, 19. Fiala -2:32, 24. Šulc -3:09, 45. Jindřich -1 kolo.