Dostihy 2024

Zemanová vyhrála i třetí závod domácího poháru cyklokrosařů

Kristýna Zemanová nenašla přemožitelku ani ve třetím závodu domácího cyklokrosového poháru. V Jičíně dnes navázala na předchozí triumfy z Kolína a Mladé Boleslavi a vede s přehledem průběžné hodnocení. Mezi muži zopakoval výhru z minulého závodu Michal Boroš, který absolvoval teprve druhý start v seriálu v sezoně.

Kristýna Zemanová
zdroj: cyklokros.cz autor: Jan Brychta

Mistryně republiky a bronzová medailistka z MS v kategorii do 23 let Zemanová porazila stejně jako před týdnem jinou závodnici mladoboleslavského týmu Brilon Racing Kateřinu Hladíkovou. V Jičíně vyhrála s náskokem 1:24 minuty.

Šestinásobný republikový šampion Boroš zvítězil o deset sekund před táborským Matyášem Fialou, jenž se díky druhému stříbru za sebou ujal vedení v celkovém hodnocení. Přeskočil Borošova kolegu z týmu Elkov Kasper Adama Ťoupalíka, který dnes dojel čtvrtý.