Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

Ze zlatého opojení zmar. Eekhoff byl diskvalifikován, mistrem světa do 23 let je Ital Battistella

Mohl přidat sedmou medaili na světovém šampionátu cyklistů pro nizozemskou reprezentaci. Jenže k vítězství v hlavním závodě MS do 23 let si urostlý Nils Eekhoff nedovoleně pomohl po pádu jízdou za týmovým vozem v háku. Šampionem je tedy Ital Samuele Battistella. Nejlepším z českého tria byl Jakub Otruba na 38. místě s tříminutovým odstupem na vítěze.

Smutný Nils Eekhoff opouští scénu po závodě MS do 23 let a diskvalifikaci
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Yorick Jansens

Napínavý závod na 173 kilometrů z Doncasteru do Harrogate se rozhodoval až v samém závěru, kdy zůstala ve hře o cenné kovy sedmičlenná skupina. Ve finiši měl nejvíce sil jednadvacetiletý Eekhoff, jenž se ale kvůli prohřešku proti pravidlům radoval z titulu necelou hodinu.

Na stříbrnou pozici za Battistellu se dodatečně posunul Stefan Bissegger ze Švýcarska. Bronz získal k radosti domácích fanoušků všestranný britský talent Thomas Pidcock, mistr světa do 23 let v cyklokrosu.

Čechům závod i vinou pádů příliš nevyšel. V nadějném úniku byl Petr Kelemen, jehož skupina měla v jeden moment minutový náskok před pelotonem, ale v největším stoupání na trase na Greenhow Hill byla dostižena. Kelemen dojel na 101. místě, Tomáš Bárta obsadil 61. pozici.

"Pád postihl Bártu i Otrubu a návrat do pelotonu je stál mnoho sil, které jim později chyběly. Velmi odvážný výkon dnes předvedl Kelemen, kdy se vydal do úniku. V kategorii je přitom prvním rokem a celkově si myslím, že to byl statečný výkon v konkurenci silných týmů vzhledem k tomu, že jsme startovali jen ve třech. Rozhodně jsme ale jen nevyčkávali," uvedl v tiskové zprávě reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Na zemi skončily v dopoledním závodě juniorek na 86 km také obě Češky Veronika Jandová a Kristýna Burlová, které se seřadily za sebou v sedmé desítce. Z triumfu se radovala sedmnáctiletá Američanka Megan Jastrabová, která ve spurtu splnila roli velké favoritky před Belgičankou Julií De Wildeovou a Nizozemkou Lieke Nooijenovou.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Harrogate (Británie):

Závod s hromadným startem:

Muži do 23 let (173 km): 1. Battistella (It.) 3:53:52, 2. Bissegger (Švýc.), 3. Pidcock (Brit.) oba stejný čas, ...38. Otruba -3:07, 61. T. Bárta -12:42, 101. Petr Kelemen (všichni ČR) -15:53.

Juniorky (86 km): 1. Jastrabová (USA) 2:08:00, 2. De Wildeová (Belg.), 3. Nooijenová (Niz.) obě stejný čas, ...67. Jandová, 68. Burlová (obě ČR) -4:04.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy