Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Závěr závodu Kolem Emirátů se nepojede kvůli koronaviru. Jezdci včetně Hirta zůstávají na hotelu

Kvůli hrozbě nákazy koronavirem byly zrušeny závěrečné dvě etapy cyklistického závodu Kolem Spojených arabských emirátů. Dva italští členové doprovodu měli pozitivní test na virus. Vítězem bude pravděpodobně vyhlášen Brit Adam Yates, který byl po pěti etapách v čele průběžného pořadí.

Jan Hirt
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Fotoreporter Sirotti Stefano

Policie ve čtvrtek večer uzavřela hotel Crowne Royal Plaza v Abú Zabí a všichni jezdci, členové doprovodu i novináři jej nesmějí opustit, dokud se nepodrobí zdravotním testům. Je mezi nimi i český závodník Jan Hirt, jenž byl na průběžném 62. místě.

"Je škoda, že byl závod zrušen, ale zdraví je na prvním místě," řekl čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome, který se představil v pelotonu osm měsíců po těžkém pádu a vážném zranění. "Všichni zůstáváme na hotelu a čekáme na testy. Doufám, že ti, co se nakazili, se brzy uzdraví a že nebudou další pozitivní případy," dodala britská hvězda.

Celá situace by mohla narušit i mistrovství světa v dráhové cyklistice, které začalo ve středu v Berlíně. Michael Mörköv totiž po středeční etapě odjel z Emirátů do německé metropole a připojil se k dánské reprezentaci, v jejíž barvách má startovat v nedělním bodovacím závodě dvojic.

Dánský svaz poté ale oznámil, že Mörköv v Berlíně nesmí opustit hotelový pokoj, dokud nebudou známé výsledky testu. Ty by měl čtyřiatřicetiletý mistr světa i Evropy v bodovacím závodě dvojic podle informací svazu podstoupit co nejdříve.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy