Následuje
SP Německo

Záhada kolem zdraví Königa trvá. Má potíže, ale věříme v brzký návrat, řekl Denk

Otázka, co přesně je s Leopoldem Königem, stále zůstává nezodpovězena. Šéf jeho stáje Bora-hansgrohe Ralph Denk však potvrdil, že český cyklista nadále bojuje se zdravotními problémy, kvůli kterým zasáhl jen minimálně do letošní závodní sezony. Zároveň doufá, že třicetiletý rodák z Moravské Třebové, který má platný kontrakt s týmem do konce roku 2019, se do pelotonu brzy vrátí.

Leopold König
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

"Leopold má zdravotní potíže a v současnosti nemůže závodit. Požádal nás ale, abychom o jeho stavu neposkytovali nikomu konkrétní informace a přesné okolnosti, proč nemůže závodit," uvedl týmový šéf Ralph Denk.

König absolvoval koncem ledna pouze závody ve Španělsku a následně jel v první polovině března tradiční týdenní podnik Tirreno-Adriatico v Itálii. Z toho ale po pěti z celkových sedmi etap odstoupil. Od té doby o něm nebylo prakticky vůbec slyšet. "My věříme, že bude brzy zpátky," prohlásil Denk.

Sedmého muže celkového pořadí slavné Tour de France 2014 brzdí zdravotní potíže delší dobu. Loni po návratu z hvězdného týmu Sky do Bory měl zdravotní problémy od samého začátku roku. Týkaly se především kolen a úponů. Kvůli nim neabsolvoval ani jeden velký závod, původně měl být přitom lídrem týmu Bora na Giru d'Italia.

Na konci loňského listopadu se však už König cítil zcela v pořádku a chystal se na restart slibně se rozvíjející kariéry. Místo toho se občas objevují spekulace o tom, že se chýlí jeho konec v profesionální cyklistice.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy