Následuje
FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram

Zadák se v závodě juniorů neprosadil, skončil pětačtyřicátý

Cairns (Austrálie) – Mistrovství světa bikerů pokračovalo závodem juniorů. David Zadák v něm na nejlepší nestačil a obsadil 45. příčku. Světovým šampionem se v australském Cairns stal domácí jezdec Cameron Wright. V závodě juniorek slavila zlato Rakušanka Laura Stiggerová.

Junior Zadák se na MS nevyhnul pádu

Zadák se ve startovním poli více než sedmi desítek závodníků pomalu prodíral dopředu. V úvodu 23,1 kilometru dlouhého závodu se ocitl až na samém chvostu pelotonu, nakonec dojel s devítiminutovým mankem na vítěze. Wright vyhrál o 35 sekund před Švýcarem Joelem Rothem.

"Odstartoval jsem dobře, věřil jsem si i na první flek v nájezdu do techniky, ale předjížděl jsem vnějškem a ostatní mě vytlačili do zábran podél trati, spadnul jsem a otočil jsem si řídítka," popsal Zadák. Byť měl ambice na první desítku, dojel s devítiminutovým mankem na vítěze. Wright vyhrál o 35 sekund před Švýcarem Joelem Rothem.

Na severovýchodě Austrálie nemohli kvůli potížím s vízy startovat další junioři Samuel Jirouš a Lucie Krupová. Přes dodání potřebných dokladů jim víza nebyla udělena a do dějiště šampionátu vůbec neodcestovali.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy