MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Wiggins je nejlepší cyklista roku, získal Zlaté kolo

Paříž - Vítěz Tour de France Bradley Wiggins získal prestižní trofej Zlaté kolo pro nejlepšího cyklistu roku 2012. Anketu francouzského časopisu Vélo vyhrál dvaatřicetiletý Brit před Belgičanem Tomem Boonenem a Španělem Joaquimem Rodríguezem.

Bradley Wiggins
zdroj: ČT4

Wiggins kromě triumfu na Tour ovládl závody Paříž-Nice, Kolem Romandie, Critérium du Dauphiné a také časovku na olympijských hrách v Londýně. Boonen byl nejlepší v jarních klasikách, vyhrál na Paříž-Roubaix a Kolem Flander.

Třetí nejvyšší počet hlasů dostal Rodríguez za vítězství v žebříčku UCI WorldTour, výhru na Valonském šípu a Kolem Lombardie a pódiová umístění na Giru d'Italia a Vueltě. Loňský vítěz Vélo d'Or Philippe Gilbert z Belgie byl letos čtvrtý.

Anketu, která existuje od roku 1992 a hlasuje v ní třináct světových cyklistických novinářů, vyhrál Wiggins jako první Brit.