Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Vyhrocený den na Paříž-Nice. Potlučenému Rogličovi vyfoukl titul Schachmann

Deja vu z loňské Tour de France, Primož Roglič přišel po pádu a mechanických problémech v poslední etapě "Závodu za sluncem" o téměř jisté vítězství. Maximilian Schachmann z Bory-Hansgrohe dokázal situace využít a obhájil triumf v etapovém závodu. Poslední etapu ve spurtu ovládnul Dán Magnus Cort Nielsen.

Maximilian Schachmann s trofejí pro vítěze Paříž-Nice
zdroj: ČTK/AP autor: Daniel Cole

Osmá etapa letošního Paříž-Nice čítala 93 kilometrů a končila nikoliv v Nice, ale ve dvacet kilometrů vzdáleném Levens. Po nehodě odstoupil Francouz David Gaudu a předčasně závod zabalil i německý sprinter Pascal Ackermann. Nepříjemný pád ve sjezdu se na klikatých silničkách nevyhnul ani muži ve žlutém Rogličovi, který se ale rychle dokázal vrátit do hlavní skupiny.

Na poměrně krátké trati, na které závodníci absolvovali tři okruhy a trojí stoupání na Cote de Duranus, čekala poslední příležitost na etapové vítězství a svoje štěstí zkoušeli výpady z pelotonu četní závodníci.

V polovině etapy utvořili uprchlíci pod vedením Warrena Barguila osmičlennou vedoucí skupinku a vypracovali si více než minutový náskok na peloton, který stoicky kontrolovalo Jumbo-Visma. Jejich celkové vítězství nikdo na čele neohrožoval.

Je nám líto, video expirovalo.
Rogliče v Paříž - Nice brzdily pády

Rogličův černý den ale pokračoval, 22 kilometrů před cílem se peloton rozdělil a Slovinec po dalším karambolu zůstal osamocen v zadní skupince. Mezitím hlavní balík vycítil příležitost a zrychloval, na čele se ve spolupráci střídal jeden tým za druhým. Muž ve žlutém zbyl sám proti hodinám a brzy bylo jasné, že o titul přijde. V posledním sjezdu se navíc jen se štěstím vyvaroval dalšímu pádu a do cíle přijel ošklivě potlučený se ztrátou více než tří minut.

Peloton mezitím dojel únik a otázkou už bylo jen, kdo bude v Levens vítězem etapy a kdo celkovým vítězem. V hromadném finiši projel cílem jako první Dán Nielsen z týmu EF Education-Nippo. 

Ve skupince dokončil závod i lídr stáje Bora-Hansgrohe Maximilian Schachmann. Němci se podařilo obhájit loňský titul, jakkoliv to v průběhu týdne vypadalo nepravděpodobně.

"Samozřejmě je to zklamání, ale svět se kvůli tomu nezastaví. Na tenhle závod jsme nijak zvlášť necílili. Musíme se dívat dál," uvedl Roglič. "Udělal jsem pár chyb. Při prvním pádu jsem si poranil levé rameno. Pak jsem spadl znovu. Snažil jsem se je dojet, dal do toho všechno, ale nešlo to. To se stává. Odpočinu si a připravím se na další závod," řekl bývalý skokan na lyžích.

Cyklistický závod Paříž-Nice (WorldTour)

8. etapa (92,7 km): 1. Cort (Dán./EF Education-Nippo) 2:16:58, 2. Laporte (Fr./Cofidis), 3. Latour (Fr./Total Direct Energie), 4. Teuns (Belg./Bahrain Victorious), 5. Barguil (Fr./Arkéa-Samsic), 6. Van Baarle (Niz./Ineos Grenadiers) všichni stejný čas.

Konečné pořadí: 1. Schachmann (Něm./Bora-hansgrohe) 28:49:51, 2. Vlasov (Rus./Astana-Premier Tech) -19, 3. I. Izagirre (Šp./Astana-Premier Tech) -23, 4. Hamilton (Austr./BikeExchange) -41, 5. Benoot (Belg./DSM) -42, 6. G. Martin (Fr./Cofidis) -1:14.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články