Cyklistická Vuelta kvůli pandemii koronaviru neodstartuje v Nizozemsku, kde jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Závod měl začít 14. srpna v Utrechtu a Nizozemsko mělo hostit úvodní tři etapy. Místo toho bude mít španělský závod jen osmnáct dějství. Termín závodu zatím znám není.
Vuelta mění termín, trasu i délku. Start v Nizozemsku odložila na příští rok
Závod měl začít 14. srpna v Utrechtu týmovou časovkou a Nizozemsko mělo hostit ještě další dvě etapy. Místo toho Vuelta odstartuje v baskickém městě Irun původní 4. etapou. Změní se také termín závodu.
Vuelta by se měla jet až po mistrovství světa v silniční cyklistice, které se uskuteční ve Švýcarsku koncem září. Podle serveru cyclingnews by se mohlo jet kolem Španělska od konce října do listopadu.
V Nizozemsku by mohla Vuelta odstartovat příští rok. "Viděli jsme tu velké nadšení a vysoké nasazení. Je radost takhle pracovat. To nejmenší, co můžeme udělat, je zabývat se možností startu v Nizozemska v blízké budoucnosti. Věříme, že to budeme schopni zrealizovat co nejdříve, uvedl ředitel Vuelty Javier Guillén.
Pandemie koronaviru zcela rozbourala cyklistický kalendář. Tour de France se posunula o dva měsíce na 29. srpna až 20. září, i nad tímto termínem ale kvůli vládním opatřením visí otazník. Pak byl měly následovat Giro d'Italia, které bylo v plánu v květnu, a Vuelta.