Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Czech Tour 2020

Vuelta bude bez obhájce. Horner po léčbě průdušek odstoupil

Řím – Rekordman Vuelty Chris Horner svůj triumf ve Španělsku obhajovat nebude. Americký veterán měl po léčbě zánětu průdušek nestandardní výsledky testů a jeho tým ho ze závodu Grand Tour stáhl. Dvaačtyřicetiletý Horner měl příliš nízkou hladinu hormonu kortizolu, což by však pravidlům mezinárodní federace UCI neodporovalo a mohl Vueltu jet.

Chris Horner
zdroj: ČTK/AP autor: Paul White

Jenže Hornerův tým Lampre je členem Organizace pro důvěryhodnou cyklistiku (MPCC) a musí ctít její pravidla. A ta povolují cyklistům závodit pouze tehdy, když jsou tyto hodnoty v normálu. "V tomhle případě musím přijmout situaci tak, jak je," uvedl loňský vítěz Vuelty, která z něj udělala rekordmana.

Horner totiž před rokem ovládl Vueltu ve věku 41 let a 327 dnů, takže se stal nejstarším vítězem závodu Grand Tour v historii. Letos se chystal bojovat s mnohem mladšími soupeři znovu, ale od Tour de France zápolil s bronchitidou a se svolením UCI nastoupil léčbu s pomocí jindy zakázaného kortizonu. V kombinaci s leteckým přesunem z USA se mu však hodnota hormonu snížila pod dovolenou mez.

"Samozřejmě mě to hrozně mrzí, chtěl jsem se pokusit obhájit titul a Vuelta byla mým hlavním cílem pro tuto sezonu. Ale moje stáj je členem MPCC a já musím akceptovat jejich pravidla," dodal Horner. Místo něj tým Lampre-Merida nominoval Itala Valeria Contiho.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy