Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
WRC 2019

Vítěz Tour de France Fignon podlehl rakovině

Paříž - Dvojnásobný vítěz cyklistické Tour de France Laurent Fignon podlehl rakovině slinivky břišní. Francouzský šampion nejslavnějšího světového závodu z let 1983 a 1984 oslavil 12. srpna padesátiny. Pařížský rodák Fignon oznámil, že trpí rakovinou, loni v červnu. V té době zároveň vydal autobiografii s názvem "Byli jsme mladí a bezstarostní", v níž otevřeně přiznal, že si během kariéry pomáhal zakázanými prostředky. Po nástupu krevního dopingu EPO v 90. letech však jeho užití odmítal.

Navzdory smrtelnému onemocnění pracoval ještě letos na Tour jako konzultant televize France 2, která dnes o jeho úmrtí informovala. "Byl to velký šampion, ve kterém se skloubil talent s železnou vůlí. Byl to také velmi inteligentní muž," vzdal mu hold šéf francouzské cyklistiky David Lappartient.

Fignon, jenž závodil v dioptrických brýlích, jezdil v profesionálním pelotonu v letech 1982-1993. Vedle dvou triumfů na "Staré dámě" vyhrál v roce 1989 Giro d'Italia a několik klasik, například dvakrát slavný závod Milán - San Remo. 

Pět let po svém druhém triumfu na Tour de France útočil na hattrick, ale prohrál o osm sekund s Američanem Gregem LeMondem, což je nejtěsnější rozdíl mezi nejlepšími dvěma jezdci v historii tohoto závodu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy