Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Vítěz Tour 2010 Andy Schleck ukončil kvůli kolenu kariéru

Lucemburk - Vítěz Tour de France z roku 2010 Andy Schleck oznámil konec kariéry. Lucemburský cyklista odchází ve 29 letech z pelotonu nedobrovolně kvůli vážnému zranění kolena. Schleck nezávodil od července, kdy měl ve třetí etapě Tour de France těžký pád. Po něm se podrobil operaci kolena, nicméně kvůli poničené chrupavce se už k cyklistice nevrátí.

"Jsem hrozně zklamaný, že má kariéra končí takhle. Rád bych závodil dál, ale koleno mi to nedovolí," uvedl Schleck. "Tvrdě jsem pracoval na tom, abych znovu zvýšil výkonnost kolena, ale riziko nevratného poškození bylo příliš velké. Proto je to správný krok," dodal ke svému odchodu.

Nejlepší období prožil Schleck mezi lety 20092011, kdy dojel třikrát druhý na Tour de France. Poté co bylo vítězi z roku 2010 Španělovi Albertu Contadorovi vítězství kvůli dopingu odebráno, posunul se vysoký Lucemburčan na jeho místo.

Od zlomeniny kyčle z roku 2012 se už Schleckovi nedařilo navázat na úspěšné výsledky z předchozích let a letos mu vyprší smlouva s týmem Trek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články