Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Vingegaard potvrdil triumf závodu Kolem Baskicka závěrečným etapovým vítězstvím

Zlatým etapovým finišem si dojel dánský cyklista Jonas Vingegaard pro prvenství v závodě Kolem Baskicka. Loňský šampion Tour de France ovládl konečné hodnocení s náskokem 72 sekund před domácím Mikelem Landou, třetí skončil další Španěl Ion Izagirre se ztrátou o 17 sekund větší.

Vítěz závěrečné etapy i celého závodu Kolem Baskicka Jonas Vingegaard
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Sirotti Stefano

Vingegaard vylepšil svoje dosavadní maximum v šestietapovém závodě WorldTour v Baskicku, kterým bylo předloňské druhé místo za stájovým kolegou z týmu Jumbo-Visma Primožem Rogličem. K premiérovému vítězství si šestadvacetiletý Dán pomohl třemi etapovými triumfy.

V závěrečné etapě 62. ročníku nedal soupeřům šanci a do cíle 137,8 km dlouhé trasy se sedmi stoupáními v okolí Eibaru přijel s náskokem 47 sekund před Britem Jamesem Knoxem. Vítěz závodu z roku 2019 Izagirre zaostal o další dvě a na třetí příčku konečného pořadí poskočil z průběžné šesté pozice. Landa dorazil ve stejné skupině jedenáctý.

Výsledky cyklistického etapového závodu Kolem Baskicka

Cyklistický závod Kolem Baskicka (WorldTour) - 6. etapa (137,8 km):

1. Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) 3:36:42, 2. Knox (Brit./Soudal-Quick Step) -47, 3. Izagirre (Šp./Cofidis), 4. McNulty (USA/SAE Team Emirates), 5. Higuita (Kol./Bora-hansgrohe), 6. Gaudu (Fr./Groupama-FDJ) všichni -49.

Konečné pořadí: 1. Vingegaard 24:45:24, 2. Landa (Šp./Bahrain Victorious) -1:12, 3. Izagirre -1:29, 4. Gaudu 1:31, 5. Mas (Šp./Movistar) -1:36, 6. Higuita -1:37.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články