Ve druhé etapě cyklistické Vuelty zvítězil Australan Sutton

Playas de Orihuela (Španělsko) - Druhou etapu cyklistického závodu Vuelta vyhrál australský jezdec Christopher Sutton. Do červeného trikotu lídra se po 175,5 km dlouhém úseku z La Nucíedo Playas de Orihuela oblékl Ital Daniele Bennati.

Christopher Sutton
zdroj: ČTK autor: Graham Watson

Šestadvacetiletý Sutton v závěrečném spurtu porazil domácího Španěla Vicenteho Reynese, třetí místo obsadil Němec Marcel Kittel. Dán Jakob Fuglsang, který jel v trikotu lídra po úvodní časovce družstev, skončil na 19. příčce a v čele průběžného pořadí ho díky šestému místu vystřídal týmový kolega Bennati.

Sutton si připsal druhé vítězství v sezoně. Letos triumfoval na únorovém jednorázovém závodu Kuurne-Brusel-Kuurne. Na kontě má také etapový úspěch z Gira d'Italia, kde byl v roce 2008 členem vítězné stáje Slipstream v časovce družstev.