HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Vanthourenhout v Namuru předčil Pidcocka, Boroš byl šestnáctý. Závod žen ovládly Nizozemky

Domácí Michael Vanthourenhout znemožnil v závodě Světového poháru v belgickém Namuru víkendový double Thomase Pidcocka. Britský univerzál dojel se ztrátou 36 sekund druhý a nezopakoval sobotní triumf v nizozemském Rucphenu, kde přerušil osmiletou belgicko-nizozemskou nadvládu v pohárovém seriálu. Český reprezentant Michael Boroš byl šestnáctý a zaznamenal druhý nejlepší výsledek v sezoně.

Vanthourenhout využil chyby Pidcocka a vyhrál v Namuru

V minutovém odstupu za druhým mužem průběžného pořadí Vanthourenhoutem, který se dočkal premiérového prvenství v sezoně, se v Namuru udržel vedle Pidcocka už jen další Belgičan Toon Aerts, který ztratil 51 sekund.

Daleko za ním následovali ještě další čtyři krajané včetně pátého Eliho Iserbyta, který i po nejhorším výsledku v sezoně dál suverénně vede průběžné pohárové pořadí.

Boroš za vítězem zaostal o bezmála čtyři minuty. Podruhé v sezoně se vešel do první dvacítky, lépe zajel jen v říjnovém závodu v belgickém Zonhovenu, kde skončil čtrnáctý. Druhý český reprezentant na startu Lubomír Petruš obsadil 37. místo.

Závod žen vyhrála Nizozemka Lucinda Brandová a čtvrtým vítězstvím v sezoně si upevnila vedení v seriálu. Karla Štěpánová a Tereza Vaníčková skončily až v šesté desítce.

V dalších kategoriích vybojovali tři čeští jezdci umístění v první desítce. Mezi juniorkami dojely šestá Eliška Hanáková a osmá Kateřina Hladíková, jež v součtu se čtvrtým místem z dosavadního jediného závodu v sezoně v polovině listopadu v Táboře drží v průběžném pořadí šestou příčku. Deváté místo vybojoval v Belgii junior Václav Ježek.

Výsledky Světového poháru v cyklokrosu v Namuru:

Muži: 1. Vanthourenhout (Belg.) 59:28, 2. Pidcock (Brit.) -36, 3. Aerts -51, 4. Hermans -1:38, 5. Iserbyt -2:01, 6. Soete (všichni Belg.) -2:06, ...16. Boroš -3:48, 37. Petruš -1 kolo.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 15 závodů): 1. Iserbyt 358, 2. Vanthourenhout 268, 3. Aerts 251, 4. Hermans 240, 5. Van der Haar 210, 6. Van Kessel (oba Niz.) 181, ...24. Boroš 43, 57. Paprstka 5, 60. Vaníček 4, 63. Petruš 3.

Ženy: 1. Brandová 53:07, 2. Betsemaová -20, 3. Pieterseová -1:16, 4. Van Empelová 1:31, 5. Alvaradová (všechny Niz.) -1:34, 6. Clauzelová (Fr.) -1:41, ...54. Štěpánová, 55. Vaníčková obě -2 kola.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 15 závodů): 1. Brandová 322, 2. Betsemaová 299, 3. Pieterseová 245, 4. Van Empelová 217, 5. Van Anrooijová 177, 6. Vosová (obě Niz.) 172, ...30. Nash 24, 47. Zemanová 6.