Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Vaníček a Dlasková si v Kolíně vyjeli první cyklokrosový triumf

Předposlední závod cyklokrosového poháru Toi Toi Cup v Kolíně přinesl dva nové vítěze. Poprvé v kariéře do cíle z vedoucí pozice dorazili sedmadvacetiletá Vanda Dlasková a Šimon Vaníček. Třiadvacetiletý jezdec Cyklo Tábor porazil o 24 sekund Poláka Marka Konwu. Třetí skončil s odstupem 48 sekund Adam Ťoupalík, který udržel vedení v průběžném pořadí.

Je nám líto, video expirovalo.
Dlaskova dcera jde v otcových stopách, už vítězí

Ťoupalík má celkově před Vaníčkem už jen tříbodový náskok, který v závěrečném závodě za týden v Rýmařově hájit nebude. Místo toho se vydá na dvoutýdenní soustředění do Španělska.

"Po prvních závodech, které se mi povedly, se to vyvrbilo tak, že jsem jel víc závodů, než bylo původně v plánu, a vedení jsem si udržoval. Nebyl to ale vůbec můj záměr," uvedl jezdec stáje Elkov Kasper v tiskové zprávě.

Na stupně vítězů se Ťoupalík prosadil v Kolíně popáté z šesti startů. "Dnes jsem měl trochu víc technických problémů. Ze začátku mi prasklo sedlo, takže jsem musel vyměnit kolo a celé druhé kolo jsem neměl úplně to správné. Později, když jsem se dokázal dostat na čelo, mi spadl řetěz a první dva závodníci mi odjeli. Zpátky už jsem se nedokázal dostat," řekl lídr seriálu.

V závodě žen dcera někdejšího vicemistra světa Petra Dlaska zvítězila ve finiši před Terezou Vaníčkovou. Pohár dál vede Kristýna Zemanová, která nestartovala. Průběžně druhá Kateřina Douděrová díky devátému místu snížila ztrátu na šest bodů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články