Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní hokejová liga: North Wings Ústí – Engineers Prague

Van der Poel znovu triumfoval. Van Empelová se v Antverpách vrátila na trůn

Osmou zastávku Světového poháru cyklokrosařů hostily belgické Antverpy. Tradiční trati znovu kralovaly nizozemské reprezentantky. Všech sedm prvních příček obsadily Nizozemky v čele s vedoucí závodnicí Fem Van Empelovou. Z Češek nejlépe zajela 23. Kateřina Hladíková a 24. Julia Kopecky. Kristýna Zemanová v půlce závodu odstoupila, Barbora Jeřábková skončila čtyřicátá. Mezi muži si prvenství znovu připsal Mathieu Van der Poel, druhý skončil domácí Wout Van Aert.

Fem Van Empel
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Gvg

I druhý start v cyklokrosové sezoně proměnil Nizozemec Mathieu van der Poel ve vítězství. Čtyřnásobný mistr světa vyhrál závod Světového poháru v Antverpách suverénně o 23 sekund před velkým rivalem v terénu i na silnici Belgičanem Woutem van Aertem. Český šampion Michael Boroš dojel na 22. místě se ztrátou bezmála čtyř minut.

Van der Poel vyhrál po sólové jízdě, i když o den dříve na Superprestige v Boomu upadl a potloukl se. "Jsem trochu pohmožděný, ale v závodě mě to moc neomezovalo. V Antverpách se mi jezdí dobře. Škoda, že zítra odlétám do Španělska, protože jsem se do toho zrovna začal dostávat. Potrénuji na sluníčku a vrátím se do nabitého (cyklokrosového) kalendáře," uvedl nizozemský univerzál v rozhovoru po dojezdu.

"Potřebuji být ještě lepší, protože Wout taky půjde nahoru. Tohle byl jeho první start, takže myslím, že máme před sebou pěkné závody," prohlásil Van der Poel.

Van Aert uvedl, že se stupni vítězů při prvním startu ani nepočítal. "Jednou jsem najel do zábran. Musím to potrénovat. Jel jsem potom tak, aby se mi to nestalo znovu. Když Mathieu zaútočil, bylo to moc rychlé a bylo mi jasné, že se musím zaměřit na druhé místo," řekl trojnásobný mistr světa v cyklokrosu, který stejně jako Van der Poel v posledních letech preferuje závody na silnici.

Průběžné pořadí seriálu vede po osmém ze 14 závodů Belgičan Laurens Sweeck o šest bodů před krajanem Elim Iserbytem. Boroš se potřetí v sezoně nevešel do první dvacítky a v SP klesl z dvanáctého na čtrnácté místo.

"Závod byl dnes hodně rychlý a já jsem od začátku trochu ztrácel. Celou dobu jsem jel ve skupině od 18. do 23. pozice, udělal jsem sem tam nějakou chybu v písku a to mě nějaké pozice stálo," uvedl Boroš v tiskové zprávě svého týmu Elkov Kasper. "Pasáže v písku byly technicky hodně náročné. Když se to člověku podařilo projet, hodně získal. Naopak, když ne, hodně ztratil. Mně se ta trať líbila, ale už bohužel nejsem v takové formě jako kolem mistrovství Evropy," konstatoval Boroš, který teď také zamíří za přípravou do Španělska.

V závodě žen se vrátila na vítěznou vlnu Nizozemka Fem van Empelová. Vítězka úvodních čtyř pohárových závodů, která pak dojela třikrát druhá, vyhrála o 34 sekund před krajankou Puck Pieterseovou. Nizozemky obsadily prvních sedm míst.

Z českých cyklokrosařek si vedla nejlépe Kateřina Hladíková, která obsadila 23. místo. Hned za ní dojela Julia Kopecky.

Výsledky závodu Světového poháru v cyklokrosu v Antverpách

Muži: 1. M. Van der Poel (Niz.) 59:04, 2. Van Aert -23, 3. M. Vanthourenhout -34, 4. Sweeck (všichni Belg.) -45, 5. Van der Haar (Niz.) -54, 6. Iserbyt (Belg.) -1:05, ...22. Boroš (ČR) -3:53.

Průběžné pořadí SP (po 8 ze 14 závodů): 1. Sweeck 236, 2. Iserbyt 230, 3. M. Vanthourenhout 204, ...14. Boroš 76, 42. Štybar 9, 48. Říman (oba ČR) 4.

Ženy: 1. Van Empelová 49:10, 2. Pieterseová -34, 3. Van Anrooijová -1:12, 4. Betsemaová -1:30, 5. Van der Heijdenová -1:45, 6. Bakkerová (všechny Niz.) -2:14, ...23. Hladíková -5:51, 24. Kopecky -5:53, 40. Jeřábková -10:02, Zemanová (všechny ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí SP (po 8 ze 14 závodů): 1. Van Empelová (Niz.) 290, 2. Pieterseová 195, 3. Van Anrooijová 159, ...28. Zemanová 25, 48. Kopecky 7, 58. Hladíková 3, 64. Jeřábková 1.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články