Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Van der Poel se potýkal s bolestí zad, ale MS se zúčastní. Dodá týmu nový rozměr, těší kouče

Nizozemská hvězda Mathieu van der Poel se po problémech se zády představí na mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii. Šestadvacetiletý univerzál nezávodil na silnici od začátku července, kdy odstoupil z Tour de France, aby se mohl připravil na olympijský závod horských kol. V Tokiu nakonec po pádu nedojel. Koncem srpna vynechal světový šampionát bikerů a teprve před týdnem se objevil na třech menších jednorázových silničních závodech v Belgii.

Mathieu Van der Poel
zdroj: Twitter.com/LeTour

"Mathieu neměl ideální přípravu na mistrovství světa, ale rozhodně dodá našemu týmu jiný rozměr a zvýší naše šance na úspěch. Možná nebude kvůli těm zdravotním problémům velkým favoritem, ale rozhodně si zaslouží pozornost. Jsem rád, že pojede," uvedl reprezentační kouč Koos Moerenhout.

Čtyřnásobného mistra světa v cyklokrosu Van der Poela začaly trápit bolesti zad od květnového závodu Světového poháru horských kol v Albstadtu. Podle nizozemských médií souvisely se změnou posedu při přechodu ze silničního na horské kolo.

Na přelomu srpna a září měl Van der Poel obhajovat vítězství na etapové Binck Bank Tour, ale k závodům se vrátil až před týdnem. V Antverpách vyhrál a svou formu otestoval ještě v dalších dvou startech, po nichž se rozhodl, že na světovém šampionátu pojede.

"Pokaždé chce vyhrát. Kdyby si nemyslel, že má šanci, tak by nestartoval. To značí velkého šampiona. V posledních týdnech se přesvědčil, že záda drží, a mohl zase zabrat. Kdyby to zdravotně nezvládl, nedělal by to," řekl trenér Moerenhout. Závodem mužů MS tradičně vyvrcholí v neděli, kdy absolvují na trase z Antverp do Lovaně 268 kilometrů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy