MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Van der Haar se stal mistrem Evropy v cyklokrosu, Boroš dojel jedenadvacátý

Nizozemský cyklokrosař Lars van der Haar se stal mistrem Evropy. Na domácí trati v Col du Vam získal po šesti letech druhý kontinentální titul. Čeští cyklisté Michael Boroš i Šimon Vaníček zaostali za vítězem o dva okruhy. Kristýna Zemanová skončila v závodu žen do 23 let osmá.

Lars van der Haar
zdroj: ČTK/Panoramic autor: ČTK/Panoramic/Nico Vereecken

Třicetiletý van der Haar nastoupil v předposledním okruhu a do cíle dojel s náskokem 25 sekund před Belgičanem Quinten Hermansem. Třetí skončil jeho krajan Michael Vanthourenhout, Belgičané obsadili i další tři místa. Michael Boroš závod dokončil na 21. místě následovaný Šimonem Vaníčkem.

Kompletní stupně vítězů závodu žen do 23 let zabraly Nizozemky v čele s Shirin van Anrooijovou. Zemanová za ní zaostala o více než tři minuty, přesto se jako jediná z českých závodníků v Col du Vam vešla do první desítky.

Mezi juniory byl nejrychlejší Belgičan Aaron Dockx, nejlepší z Čechů Adam Seeman skončil šestnáctý.