EP Benátky nad Jizerou

Van Aert dominoval ve Val di Sole i na sněhu, Van Empelová přetlačila Vosovou

V jednoznačnou "one man show" se změnil první závod Světového poháru v cyklokrosu na sněhu ve Val di Sole. S náskokem 49 sekund totiž vyhrál Belgičan Wout van Aert. Mezi ženami triumfovala po dramatickém závěru, který poznamenal pád favorizované Marianne Vosové, její nizozemská krajanka Fem van Empelová.

Wout Van Aert se raduje z vítězství
zdroj: ZUMA autor: Jasper Jacobs

Van Aert, mimo jiné jeden z nejlepších světových silničářů, absolvoval první závod SP v cyklokrosové sezoně a nedal soupeřům šanci.

Za ním dojel jeho krajan Michael Vanthourenhout a třetí místo obsadil olympijský šampion v cross country na horských kolech Brit Tom Pidcock. Další Belgičan Eli Iserbyt, vedoucí muž Světového poháru, skončil čtvrtý. Náskok v celkovém hodnocení před krajanem Toonem Aertem, jenž ve Val di Sole nestartoval, zvýšil už na 101 bodů.

Dramatický finiš ženského závodu SP ve Val di Sole

Při neúčasti Michaela Boroše, který si ze soustředění ve Španělsku odskočil jen na sobotní závěrečný závod Toi Toi Cupu v Jičíně, byl jediný Čech na startu Lubomír Petruš třiadvacátý.

Světový pohár bude pokračovat příští víkend v nizozemském Rucphenu a belgickém Namuru.

Závod Světového poháru v cyklokrosu ve Val di Sole (Itálie):

Muži:
1. Van Aert 59:27, 2. Vanthourenhout (oba Belg.) -49, 3. Pidcock (Brit.) -1:28, 4. Iserbyt -1:44, 5. Hermans -2:15, 6. Vandeputte (všichni Belg.) -2:16, ...23. Petruš (ČR) -8:43.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 15 závodů): 1. Iserbyt 307, 2. Aerts (Belg.) 206, 3. Vanthourenhout 203, 4. Hermans 196, 5. Van der Haar 175, 6. Van Kessel (oba Niz.) 145, ...27. Boroš 28, 54. Paprstka 5, 57. Vaníček 4, 60. Petruš (všichni ČR) 3.

Ženy:
1. Van Empelová 51:50, 2. Vosová (obě Niz.) -6, 3. Rochetteová (Kan.) -11, 4. Lechnerová (It.) -23, 5. Betsemaová (Niz.) -45, 6. Clauzelová (Fr.) -2:03.

Průběžné pořadí SP (po 9 ze 15 závodů): 1. Brandová (Niz.) 252, 2. Betsemaová 244, 3. Pieterseová (Niz.) 199, 4. Van Empelová 173, 4. Van Anrooijová 140, 5. Worstová (obě Niz.) 134, ...29. Nash 24, 46. Zemanová (obě ČR) 6.