Následuje
Český Ironman na Sahaře

Valverdeho závod. Španěl vyhrál v Katalánsku potřetí a definitivně

Barcelona – Španělský závod Kolem Katalánska má po třech letech znovu domácího vítěze. Alejandro Valverde zvítězil i v závěrečné etapě, připsal si svůj třetí triumf v tomto ročníku závodu a bez potíží uhlídal svůj náskok před druhým Albertem Contadorem. 

Alejandro Valverde
zdroj: ČTK/EFE autor: TONI ALBIR

V okamžiku, kdy byli uprchlíci Thomas De Gendt a Jay McCarthy dostiženi a jejich "utrpení" na čele závodu skončilo, vystartoval dopředu Chris Froome. Po debaklu ze šesté etapy, v níž trojnásobný vítěz Tour de France znovu nedokázal zachytit roztržení pelotonu, bylo potřeba napravit dojem. Froome v téměř časovkářském posedu ukrajoval poslední kilometry na okruzích kolem Barcelony. 

Nakonec mu to ale úspěch nepřineslo. Byl dostižen, a místo něj se na posledních třech tisících metrech dopředu vydali Alejandro Valverde spolu s Danem Martinem. Hlavní skupina je nakonec dostihla v posledních metrech, ale Valverde ještě stihl protnout cílovou čáru jako první. Jen o kousek za ním zaostal druhý Jarlinson Pantano. Třetí skončil stejně jako v šesté etapě Arthur Vichot.

Valverde tak slaví svůj druhý triumf v Katalánsku, přičemž ten první je už osm let starý. Španělé nakonec obsadili kompletní pódium – Alberto Contador je druhý, vytrvalý Valverdeho pomocník Marc Soler třetí.

Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour) - 7. etapa (138,7 km):

1. Valverde (Šp./Movistar) 3:08:49, 2. Pantano (Kol./Trek-Segafredo), 3. Vichot (Fr./FDJ), 4. Majka (Pol./Bora), 5. Martin (Ir./Quick-Step), 6. Reyes (Kol./Manzana Postobón) všichni stejný čas, ...46. Bárta (ČR/Bora) -1:04, 81. Vakoč (ČR/Quick-Step) -4:36, 101. Cink (ČR/Bahrajn Merida) -8:26.

Konečné pořadí: 1. Valverde 25:27:15, 2. Contador (Šp./Trek-Segafredo) -1:03, 3. Soler (Šp./Movistar) -1:16, 4. A. Yates (Brit./Orica) -1:31, 5. Van Garderen (USA/BMC) -1:34, 6. Martin -2:29, ...55. Cink -41:48, 57. Vakoč -42:24, 86. Bárta -1:07:46. 

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy