Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally ČR 2024

Vacek začíná sezonu v Argentině. Chtěl bych etapu nebo top 10, říká

Mathias Vacek se sice již v dresu týmu Trek-Segafredo představil během podzimu, "plnohodnotnou" premiéru si ale odbyde až na argentinském závodu Vuelta San Juan. Dvacetiletý talent má velké ambice: rád by vyhrál etapu nebo se vešel do elitní desítky pořadí.

Závod se uskuteční po třech letech, předchozí dva ročníky zhatily potíže s koronavirem. A Vacek, který si chod týmu vyzkoušel již v minulé sezoně na pozici stážisty po odchodu z Gazprom RusVelo, má zkraje nové sezony smělé ambice. "Byl bych spokojený, kdyby se mi povedla vyhrát etapa nebo kdybych skončil v celkovém pořadí v elitní desítce," uvedl.

Start vnímá i jako možnost vylepšit si týmovou pozici. "Pro tým je každý závod důležitý a všichni jsme nastaveni tak, abychom pokaždé udělali vše pro vítězství. Osobně bych rád zajel pěkný výsledek hned na začátku ročníku, což by mi pomohlo psychicky v další fázi sezony," prohlásil Vacek.

Trek chce závodit aktivně, určeného lídra nemá

Loňský vicemistr světa i Evropy v silničním závodě kategorie do 23 let si je přitom dobře vědom silné konkurence, jíž bude čelit. "Je tady opravdu spousta skvělých jezdců. Navíc se nám nevyhnuly během přesunu problémy, protože jsme cestovali tři dny a nepřiletěl s námi všechen materiál. Na druhou stranu tři dny před závodem už máme všechno k dispozici," ujistil Vacek.

Jasně určeného lídra tým pro tento závod nemá. "Máme to nastaveno tak, abychom byli všichni aktivní. Jsem optimista, takže věřím, že se nám tady povede zajet dobrý výsledek," podotkl Vacek. "Sportovní ředitel nominoval do závodu vrchaře, sprintera, dva klasikáře a jednoho rozjížděče. V rovinatých etapách se to budeme snažit rozjíždět, abychom etapu připravili našemu sprinterovi. Ve zvlněných etapách očekávám, že dostanu příležitost, abych se ukázal," doplnil.

Jezdci se budou muset vypořádat i s teplotami přesahujícími třicítku. "Je tady docela horko, ale přiletěli jsme s předstihem, takže bychom si s tím měli poradit. Největší pozor si budeme muset dát na silný vítr, který bude na otevřených planinách nepříjemný," přiblížil Vacek specifika podniku v Jižní Americe.

K nim patří i bezpečnostní opatření. "Máme tady neustále doprovod policistů. Nejspíše je to dáno tím, že je kriminalita v Argentině vyšší než v Evropě. Na trénink pod dohledem policistů ale nejsem úplně zvyklý," připustil Vacek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články