Diamantová liga 2024

Vacek byl sedmý ve 2. etapě Závodu míru a stoupá pořadím

Český talent Mathias Vacek dojel na Závodu míru cyklistů do 23 let sedmý v horské 2. etapě s cílem na Dlouhých stráních. Člen týmu Gazprom-RusVelo, jenž za týden oslaví devatenácté narozeniny, se před nedělním finále v Jeseníku posunul na šesté místo průběžného pořadí.

zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Etapu z Bruntálu o délce 116,6 km se čtyřmi vrchařskými prémiemi vyhrál Ital Filippo Zana s náskokem 53 sekund před Belgičanem Toonem Clynhensem a Slovincem Kristijanem Hočevarem. Vacek na vítěze ztratil 1:38 minuty, 21. Jakub Bouček a 22.Vojtěch Řepa už více než čtyři minuty. Vítěz páteční první etapy Pavel Bittner obsadil 37. pozici s odstupem šesti a půl minuty.

Vacek bral ve druhé etapě Závodu míru mladíků sedmé místo

"Věděli jsme, že to dnes bude hodně těžké. Proto jsme ani nechodili do úniků, bylo jasné, že se bude rozhodovat ve dvou závěrečných kopcích. Jsem nadmíru spokojen, ani jsem nečekal, že pojedu tak dobře. Dnes jsem do toho dal vše, ale ještě nás čeká další velmi těžká etapa zítra, ovšem šetřit se nedalo," uvedl Vacek.

Celkové pořadí vede Zana o 1:10 před Hočevarem, šestý Vacek ztrácí 1:48. V neděli mladé cyklisty čeká 171,5 km se startem a cílem v Jeseníku.

Závod míru cyklistů do 23 let - 2. etapa Bruntál - Dlouhé Stráně (116,6 km):

1. Zana (It.) 3:14:56, 2. Clynhens (Belg.), 3. Hočevar (Slovin.) oba -53, ...7. M. Vacek -1:38, 21. Bouček -4:09, 22. Řepa (všichni ČR) -4:17.

Průběžné pořadí: 1. Zana 6:34:40, 2. Hočevar -1:10, 3. Clynhens -1:12, ...6. M. Vacek -1:48, 20. Bouček -4:28, 28. J. Ťoupalík (ČR) -5:23.