Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

V Peci pod Sněžkou si dojeli pro tituly Kulhavý a Škarnitzlová

Největší favorit potvrdil svou roli. Jaroslav Kulhavý se stal posedmé mistrem republiky v cross country horských kol. Mezi ženami byla v Peci pod Sněžkou nejrychlejší Jitka Škarnitzlová, která tak získala svůj první titul. 

Jaroslav Kulhavý
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Kulhavý ovládl domácí šampionát potřetí za sebou. V Krkonoších zvítězil o 28 sekund před někdejším dvojnásobným mistrem republiky Ondřejem Cinkem. Třetí skončil obhájce stříbrné medaile Jan Škarnitzl, který se stal vítězem Českého poháru před Kulhavým, jenž jeden závod vynechal.

"Bylo to strašně náročné. Čekal jsem, že to bude s Cinkem taktický boj. Zkoušel to ze začátku na mě několikrát, ale nenechal jsem se vyprovokovat a jel svoje tempo. Bylo to hodně tvrdé, hodně kopců. Tohoto titulu si cením nejvíce," řekl stříbrný olympijský medailista z Ria, který vyhrál i pátý závod Českého poháru, v němž letos startoval.

Škarnitzlova sestra Jitka obhájila prvenství v pohárovém seriálu a ve 28 letech se dočkala i premiérového titulu. Zlatou medaili získala po třech čtvrtých místech, předloňském bronzu a loňském stříbru, pro které si dojela za Kateřinou Nash. Zkušená česká olympionička, která žije v USA, v Peci pod Sněžkou chyběla a neměla šanci zabojovat o sedmý titul stejně jako Kulhavý.

Je nám líto, video expirovalo.
Kulhavý a Škarnitzlová ujeli všem

Škarnitzlová zvítězila s velkým náskokem téměř tři a půl minuty před Karlou Štěpánovou. "Z pohledu ostatních to pro mě vypadalo strašně jednoduché. V prvním kole jsem odjela a mohla si jet své tempo. Na náročné trati mi to sedlo. Krize byla však ráno, necítila jsem se nejlépe, chytla jsem nějaký bacil, ale při závodu mě to nelimitovalo a jelo se mi v pohodě," uvedla Škarnitzlová.

Mistrovství ČR a závěrečný závod Českého poháru v cross country horských kol:

Muži: 1. Kulhavý (Specialized) 1:30:42, 2. Cink (Primaflor Mondraker Rotor) -28, 3. Škarnitzl (Mitas Trek) -32, 4. Vastl (N1 BMC) -3:57, 5. Paprstka (Expres CZ Scott Kolín) -4:52, 6. Skála (ČS Specialized Junior) -5:49. Konečné pořadí ČP (po 6 závodech): 1. Škarnitzl 269, 2. Kulhavý 240, 3. Paprstka 237.

Ženy: 1. Škarnitzlová (GAPP System - Cabtech) 1:24:59, 2. Štěpánová (N1 BMC Team) -3:27, 3. Ježková (GT Opportunity) -4:43, 4. Czeczinkarová (Mitas Trek) -7:15, 5. Havlíková (Kooperativa Jablonec n.N.) -8:07, 6. Tvarůžková (Maloja rocky mountain) -9:33. Konečné pořadí ČP (po 6 závodech): 1. Škarnitzlová 275, 2. Štěpánová 266, 3. Ježková 239.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy