Následuje
SP skeletonistů v Lake Placid

V Namuru cyklokrosařům kralovali Brandová a Van der Poel

Závod žen na těžkém blátivém terénu v Namuru suverénně ovládla Nizozemka Lucinda Brandová, která se dostala do čela už v průběhu druhého kola a svou pozici udržela až do cíle. Na stupních vítězů doplnily Brandovou její krajanky Marianne Vosová a Annemarie Worstová. I mezi muži triumfoval Nizozemec - Mathieu Van der Poel. Na stupně vítězů ho doprovodili Belgičané Wout Van Aert a Toon Aerts.

Nejlepší z našich mezi ženami Jana Czeczinkarová výborně odstartovala, nakonec se však propadla až na konečné 28. místo. Premiantem mezi českými muži byl Michael Boroš, který dojel na 17. příčce.

Závod Světového poháru v cyklokrosu v Namuru (Belgie):

Muži: 1. M. Van der Poel (Niz.) 1:03:37, 2. Van Aert -1:04, 3. Toon Aerts (oba Belg.) -1:50, 4. Nieuwenhuis (Niz.) -2:02, 5. Vanthourenhout (Belg.) -2:21, 6. Van Kessel (Niz.) -3:23, ...17. Boroš -4:52, 33. Nesvadba (oba ČR) -5:37.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 9 závodů): 1. Toon Aerts 415, 2. Van Aert 398, 3. M. Van der Poel 320, 4. Hermans (Belg.) 302, 5. Van Kessel 297, 6. Vanthourenhout 296, ...13. Boroš 210, 32. A. Ťoupalík (ČR) 77, 43. Nesvadba 52, 72. Paprstka 15, 80. Malík 8, 81. Škarnitzl (všichni ČR) 7.

Ženy: 1. Brandová 45:40, 2. Vosová -27, 3. Worstová (všechny Niz.) -32, 4. Brammeierová (Brit.) -35, 5. Neffová (Švýc.) -36, 6. Lechnerová (It.) -54, ...28. Czeczinkarová -3:41, 43. Havlíková -5:28, 61. Bajgerová (všechny ČR) -8:05.

Průběžné pořadí (po 6 z 9 závodů): 1. Vosová (Niz.) 334, 2. Cantová (Belg.) 293, 3. Worstová 270, 4. Keoughová (USA) 260, 5. Van Loyová 244, 6. Selsová (obě Belg.) 239, ...18. Nash 186, 27. Havlíková 118, 33. Czeczinkarová 75, 57. Štěpánová 37, 74. Bajgerová 22, 76. Ungermanová (všechny ČR) 21.

Muži do 23 let: 1. Pidcock (Brit.) 46:26, 2. Dorigoni (It.) -42, 3. Iserbyt (Belg.) -45, ...19. Mayer 3:16, 25. Kopecký -3:41, 29. Jelínek -4:21, 38. Říman -6:03, 39. Vaníček (všichni ČR) -6:08.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 7 závodů): 1. Pidcock 220, 2. Benoist (Fr.) 180, 3. Dorigoni 135, ...25. Jelínek 34, 26. Kopecký 32, 30. Mayer 21, 38. Vaníček 13, 39. Říman 13.

Junioři: 1. Cortjens (Belg.) 40:55, 2. Tulett (Brit.) -36, 3. Meeussen (Belg.) -1:08, ...5. Zatloukal -1:32, 19. J. Ťoupalík -2:59, 23. Ježek -3:10, 34. Camrda -4:38, 44. Šulc -6:15, 49. Hladík (všichni ČR) -7:17.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 7 závodů): 1. Meeussen 215. 2. Ronhaar (Niz.) 117, 3. Nys (Belg.) 105, ...5. J. Ťoupalík 98, 11. Ježek 85, 13. Zatloukal 71, 28. Bittner 26, 35. Šulc 23, 47. Žvak 4

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy