Volejbalový magazín

V Koksijde znovu dominoval van der Poel, Nash čtrnáctým místem udržela vedení v SP

Kateřina Nash obsadila 14. místo v závodě cyklokrosového Světového poháru v Koksijde a po pátém dílu seriálu stále drží průběžné vedení. Česká reprezentantka si v belgickém písku polepšila o čtyři pozice oproti výsledku z předchozího závodu v Táboře, umístění v desítce z prvních tří startů sezony ale nezopakovala. Závod vyhrála Ceylin del Carmen Alvaradová, dominikánská rodačka závodící za Nizozemsko. Holandským triumfem skončil i mužský závod, ve kterém prvenství z Tábora zopakoval Mathieu van der Poel.

Mathieu van der Poel
zdroj: ZUMA autor: David Stockman

Jednačtyřicetiletá Nash ani další závodnice od počátku nestačily na tempo nizozemských soupeřek, ale po povedeném startu se dlouho držela v první desítce nebo na její hraně.

Až před průjezdem cílem předposledního kola se propadla na 11. pozici a v závěrečném pátém okruhu ještě tři místa ztratila. Cílem projela se ztrátou dvou minut a šesti sekund na vítězku.

Pavla Havlíková obsadila se čtyřminutovou ztrátou 23. místo. Jednadvacetiletá Alvaradová po druhých místech v Bernu a Táboře poprvé triumfovala mezi elitou.

Mistryně Evropy do 23 let z říjnového šampionátu v Silvelle po nástupu v závěru zvítězila před čtveřicí krajanek, na pódium ji doprovodily Lucinda Brandová a Yara Kastelijnová.

SP cyklokrosařů v Koksijde vyhráli van der Poel a Alvaradová

Čtyřiadvacetiletý mistr světa Van der Poel zvítězil s naprostým přehledem, přestože do terénu vjel jako jeden z posledních, protože ho zastavil pád soupeře.

Polem jezdců se pak ale prohnal a od druhého kola absolvoval sólojízdu. Vyhrál před domácími Laurensem Sweeckem a Toonem Aertsem.

S Van der Poelem se v první zatáčce zdržel i Boroš, který nakonec zaostal o téměř pět minut a 29. místem zaznamenal nejhorší výsledek v sezoně. Jan Nesvadba obsadil 35. příčku.

Pohárové pořadí vede dál Belgičan Eli Iserbyt, který tentokrát dojel až třináctý a poprvé v sezoně skončil hůř než druhý.

Závodem v Koksijde se SP přehoupl do druhé poloviny, pokračovat bude po měsíční přestávce 22. prosince v dalším belgickém dějišti Namuru.

Nash tam bude hájit náskok 40 bodů před britskou soupeřkou Annou Kayovou, jež byla v Koksijde dvanáctá.

Výsledky závodu Světového poháru v cyklokrosu v Koksijde:

Muži: 1. M. Van der Poel (Niz.) 59:58, 2. L. Sweeck -25, 3. Toon Aerts (oba Belg.) -35, 4. Van der Haar (Niz.) -40, 5. Hermans (Belg.) -50, 6. Van Kessel (Niz.) -1:02, ...29. Boroš -4:49, 35. Nesvadba -6:25.

Pořadí SP (po 5 z 9 závodů): 1. Iserbyt (Belg.) 348, 2. Toon Aerts 330, 3. M. Vanthourenhout (Belg.) 284, ...29. Boroš 80, 34. Nesvadba 67, 58. Paprstka 21, 71. Mayer 11.

Ženy: 1. Alvaradová 47:09, 2. Brandová -6, 3. Kastelijnová -8, 4. Van der Heijdenová -21, 5. Worstová (všechny Niz.) -24, 6. Verdonschotová (Belg.) -1:00, ...14. Nash -2:06, 23. Havlíková -4:03.

Pořadí SP (po 5 z 9 závodů): 1. Nash 268, 2. Kayová (Brit.) 228, 3. Keoughová (USA) 224, ...30. Havlíková 86, 56. Ungermanová 32, 70. Bajgerová 21.