Následuje
Volejbalová Liga mistrů: České Budějovice - Civitanova

Úvodní závod ČP v cyklokrosu vyhrál Šimůnek

Loštice - Úvodní závod Českého poháru v cyklokrosu vyhrál v Lošticích Radomír Šimůnek. Osmý muž z letošního mistrovství světa porazil ve spurtu Martina Bínu, který se do terénu vrátil po dvouleté pauze způsobené zdravotními problémy.

Radomír Šimůnek
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Šimůnek vyhrál závod domácího poháru po osmi letech, naposledy triumfoval shodou okolností také v Lošticích. "Po odchodu do Belgie jsem tady prakticky nestartoval a jinak tomu nebude ani nyní. Jen zítra se jede v Nizozemsku mistrovství světa na silnici, takže pořadatelé všechny krosy odložili, protože by nepřišli žádní diváci," citoval web Českého svazu cyklistiky Šimůnka, jenž závodí za belgickou stáj BKCP-Powerplus.

O vítězi se rozhodovalo v závěrečném okruhu, v němž se ve dvojici jedoucí Šimůnek s Bínou pokoušeli neúspěšně o nástupy. Do závěrečné zatáčky vjel jako první Šimůnek a mírný náskok před Bínou udržel. "Ani jeden z nás nechtěl jít do společného spurtu, ale získat náskok se nepodařilo nikomu. Proto jsem věděl, že musím být v poslední zatáčce první, a potom jsem to už uhájil," uvedl vítěz. Třetí skončil jeho týmový kolega Lubomír Petruš. Závod žen vyhrála Pavla Havlíková ze stáje Telenet Fidea.

Úvodní závod ČP v cyklokrosu vyhrál Šimůnek
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy