Volejbalový magazín

Úvodní etapu museli v Polsku anulovat. V té druhé skončil Kelemen na třetí příčce

Po dlouhé koronavirové pauze odstartoval první profesionální cyklistický závod sezony. Na polském podniku Kolem Mazovska jsou i Češi a jeden z nich, Petr Kelemen, obsadil v druhé etapě třetí příčku. Ultrakrátkou časovku na 2,2 kilometru nejlépe zvládl Felix Gross z Německa.

Závod Kolem Mazovska nezačal šťastně

Na prvním pokoronavirovém závodě šlo sice o druhou etapu, zároveň však byla první, která se dojela a měla oficiální výsledky. Úvodní středeční vystoupení totiž ukončil 30 kilometrů před cílem střet dvou motorek, po kterém pořadatelé etapu eliminovali.

O žlutý dres se tak bojovalo poprvé až ve čtvrtek v krátké časovce měřící pouhé 2,2 kilometru, která se jela vedle dostihového závodiště. Jedním z velkých favoritů na výhru byl Čech Jan Bárta, jenže trať v náročných deštivých podmínkách mu nesedla.

Lépe si počínal devatenáctiletý Kelemen ze stáje CCC Development Team, jenž dorazil do cíle v čase 2 minuty 50 sekund jako třetí. Na vítězného Němce Grosse ztratil pouhé dvě sekundy a na druhé místo jednu vteřinu.