ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Úvodní etapu Kolem Katalánska ovládl ve spurtu Kron

Úvodní etapu závodu Kolem Katalánska vyhrál dánský cyklista Andreas Kron a připsal si největší úspěch v dosavadní kariéře. Dvaadvacetiletý jezdec stáje Lotto Soudal zvítězil ve spurtu čtveřice uprchlíků, která ujela zhruba 23 kilometrů před cílem.

Kron absolvuje první sezonu mezi elitou a vítězství se dočkal již ve svém třetím závodě World Tour. Druhý skončil sedmatřicetiletý španělský veterán Luis León Sánchez a třetí dojel Francouz Rémy Rochas.

V hlavním poli se ztrátou 16 sekund dorazil do cíle po 178,5 km i Roman Kreuziger na 59. místě. Další tři čeští cyklisté Josef Černý, Jan Hirt a Karel Vacek nabrali hned v prvním dni velkou ztrátu.

Výsledky cyklistického etapového závodu Kolem Katalánska

1. Kron (Dán./Lotto-Soudal) 4:20:15, 2. L.L. Sánchez (Šp./Astana-Premier Tech), 3. Rochas (Fr./Cofidis), 4. Kämna (Něm./Bora-hansgrohe) všichni stejný čas, 5. Smith (N. Zél./BikeExchange), 6. Mohorič (Bahrain-Victorious), ...59. Kreuziger (ČR/Gazprom-RusVelo) všichni -16, 152. Černý (ČR/Deceuninck-Quick Step) -14:34, 163. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux) -21:02, 165. K. Vacek (ČR/Qhubeka ASSOS) -23:17.

Průběžné pořadí:

1. Kron 4:20:05, 2. L.L. Sánchez -4, 3. Rochas -6, 4. Kämna -10, 5. Smith, 6. Mohorič , ...59. Kreuziger všichni -26, 152. Černý -14:44, 163. Hirt -21:12, 165. K. Vacek -23:27.