Následuje
Panorama

Tragédie v závodě Kolem Polska: nadějný belgický cyklista Lambrecht po pádu zemřel

Smutná zpráva zasáhla světový cyklistický peloton. Belgický cyklista Bjorg Lambrecht po převiozu do nemocnice podlehl zraněním, která utrpěl při těžkém pádu ve třetí etapě závodu Kolem Polska. 

Bjorg Lambrecht
zdroj: internet autor: Cycling Weekly

Dvaadvacetiletý jezdec zhruba padesát kilometrů před cílem etapy z Chorzówa do Zabrze narazil do betonové propusti a byl ve vážném stavu převezen do nemocnice, lékařům se ho však při operaci nepodařilo zachránit.

Stáj Lotto-Soudal, která s Lambrechtem nedávno prodloužila o dva roky smlouvu, potvrdila úmrtí na svém webu. "Největší možná tragédie, která se mohla Bjorgově rodině, přátelům i spolujezdcům z týmu přihodit, se stala. Odpočívej v pokoji, Bjorgu," uvedla.

Lambrecht zhruba padesát kilometrů před cílem etapy z Chorzówa do Zabrze narazil do betonové propusti, svou roli na tragédii zřejmě sehrál i déšť a mokrý asfalt. Záchranáři museli jezdce na místě resuscitovat a po obnovení životních funkcí byl převezen do nemocnice sanitkou, protože podle médií jeho stav neumožnil transport vrtulníkem.

Závod Kolem Polska poznamenal tragický pád

Po druhé etapě závodu WorldTour v Polsku byl Lambrecht dvacátý v průběžném pořadí. Na červnovém závodu Critérium du Dauphiné vyhrál soutěž mladých jezdců a loni získal stříbro na mistrovství světa cyklistů do 23 let. Zúčastnil se také loňské Vuelty a při prvním startu na Grand Tour odstoupil po 14. etapě. 

V nepříznivém počasí došlo i k dalším pádům, ale žádný další už neměl fatální následky. Kvůli Lambrechtově úmrtí byl zrušen tradiční ceremoniál na počest vítěze. Ve žlutém dresu lídra zůstal Němec Pascal Ackermann, v pelotonu sedmietapový závod absolvují i čeští závodníci Petr Vakoč a Jan Hirt.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy