Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český skokový pohár Velká cena Olomouce

Tour dorazila do Belgie, všichni se přišli podívat

Brusel – Velký zájem vzbudila v Belgii první etapa Tour de France, nejslavnější cyklistický závod do země zavítal na dva dny, závodníci nocovali v metropoli Bruselu. Celá trasa první části, která vedla z Rotterdamu napříč Nizozemím do Bruselu, byla lemována davy fanoušků. Belgičané zapomněli na vzájemnou řevnivost s Francouzi, modro-bílo-červená trikolóra zavlála na Atomiu, čurající chlapeček na sebe zase navlékl žlutý trikot podobný tomu, ve kterém jede vedoucí závodník Tour.

Tour de France
zdroj: ČTK/AP autor: Laurent Rebours

Belgičtí diváci a jejich nadšení je nepřehlédnutelné i pro samotné závodníky. "Bylo to neuvěřitelné. Podél celé trasy davy lidí, že skoro ani nebylo místo, kde by peloton zastavil na čůrání. Něco takového jsem v životě nezažil," napsal na svém webu Roman Kreuziger.

"Je to už dávno, kdy Tour jela do Bruselu. Jsme cyklistický národ, cyklistiku milujeme. V létě tu silniční, přes zimu zase cyklokros," řekl při dojezdu první etapy z Rotterdamu do Bruselu asi padesátiletý Marc.

Frankofonní deník Le Soir podobně jako řada dalších belgických listů hned několikrát popsal zvláštnosti a nebezpečí, která čekají na závodníky, přiblížil čtenářům největší hvězdy a doporučil nejzajímavější místa, odkud lze závod sledovat.

Belgií vede ještě pondělní a úterní etapa závodu. Z Bruselu má peloton namířeno do Spa, potom bude pokračovat na francouzské hranice. Zemi galského kohouta budou závodníci křižovat až do 25. července, kdy dorazí do Paříže.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy