Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Má ze mě strach, vzkázal Pogačar. Podílet se na tempu nemělo smysl, odpověděl Vingegaard

Vede Tour de France, ale svému dánskému soupeři a obhájci loňského triumfu ve slavném závodě nemůže zapomenout defenzivní taktiku v deváté etapě. Slovinský cyklista Tadej Pogačar pokračoval v kritice Jonase Vingegaarda i o volném dnu.

Tour de France
zdroj: Reuters autor: Stephane Mahe

"Myslím, že má prostě ze mě strach. Proto se on a jeho tým na mě tolik soustředí," řekl Pogačar s narážkou na nedělní etapu. V ní Slovinec útočil, stejně jako Evenepoel. Vingegaard se sice svých soupeřů udržel, ale odmítl se podílet na tempu. I proto pak všichni tři velcí rivalové dojeli společně v pelotonu.

"Někdy prostě jako cyklista musíte mít koule. A ty Vingegaard bohužel neměl. Jinak bychom už v neděli rozhodli o stupních vítězů na téhle Tour," zlobil se v neděli mistr světa v časovce Evenepoel, jenž po 9. etapě ztrácí na Pogačara 33 sekund. Vingegaard má na třetí pozici odstup 1:15 minuty.

"Pro mě nemělo smysl, abych se podílel na udávání tempa. Proto jsem raději chtěl čekat na své pomocníky," řekl šampion z předchozích dvou let, který se nechtěl se soupeři pouštět do slovní roztržky přes média. "Cítím se ale každým dnem lépe. Už mám pocit, že jsem na vysoké úrovni. Mnohem vyšší, než jsem mohl po měsíci a půl přípravy očekávat," řekl lídr týmu Visma-Lease a Bike.

Forma sedmadvacetiletého Vingegaarda před Tour byla velkou neznámou, neboť měl po těžkém pádu a zranění z dubnového závodu Kolem Baskicka dlouhou pauzu. Podle Pogačara je však Dán stejně silný jako v minulých letech, kdy ho na Staré dámě porazil.

"Zkoušejí na mě něco hrát. Ale už od druhé etapy vím, že je na tom dobře. Mě ale tyhle mentální hry nerozhodí. Koukám jen na sebe," dodal vítěz Tour z let 2020 a 2021 a letošního Gira d'Italia.

Vingegaard už poněkolikáté zopakoval, že je po zranění rád, že se na Tour vůbec mohl vrátit. Bezprostředně po pádu v Baskicku to považoval za vyloučené.

"Myslel jsem si, že umřu. Když jsem ležel na zemi, říkal jsem si: Jestli to přežiju, skončím s cyklistikou," řekl v pondělním rozhovoru Vingegaard, jenž si při pádu zlomil klíční kost a několik žeber, utrpěl pneumotorax a měl pohmožděné plíce. "Ale teď jsem tady, takže jsem zjevně neskončil. Ale jsem opatrnější," dodal.

Po volném dnu pokračuje 111. ročník Tour v úterý rovinatou desátou etapou o délce 187,3 km z Orléans do Saint-Amand-Montrond.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články