Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

10. etapa: Tour pokračuje po volném dnu. Čeká se další hromadný sprint

Tour de France se po volném dnu dává znovu do pohybu. Na programu je sprinterská etapa, která cyklisty po 187 kilometrech zavede do cílového Saint Amand Montrond. Přímý přenos 10. etapy Tour de France sledujte od 13:45 na ČT sport a ČT sport Plus, spolu s Tomášem Jílkem komentují Ján Svorada a Petr Vakoč. Etapu po jejím skončení zhodnotíme ve Velo fokus podcastu spolu se sprinterem Pavlem Bittnerem.

Profil 10. etapy Tour de France 2024
zdroj: letour.fr

Peloton má za sebou volný den, během něhož závodníci především odpočívali před následujícím těžkým týdnem, který je o víkendu zavede až do Pyrenejí. Na programu ale bude také těžká etapa v Centrálním masivu a další náročné zkoušky.

Desátý den ale mezi ty opravdu náročné nepatří. Peloton vyrazí z historického Orléans a bude směřovat jižním směrem do cílového Saint Amand Montrond. Zde by mělo dojít na další hromadný spurt. Bude pokračovat skvělá forma Biniama Girmaye? Prosadí se někdo z jeho soupeřů? A jak je na tom Jasper Philipsen? To jsou jen některé otázky.

Ve žlutém dresu pokračuje Tadej Pogačar, který má náskok 33 vteřin před druhým Remcem Evenepoelem. Obhájce vítězství Jonas Vingegaard ztrácí minutu a patnáct sekund, následují Přimož Roglič (+1:36) a Juan Ayuso (+2:16). 

Ve startovním poli je stále i Jan Hirt, který překonal těžký začátek závodu, při němž vinou smolné kolize s fanouškem přišel o část třech zubů. Hirtovi patří 124. příčka pořadí s mankem bezmála hodiny a půl.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články