Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

19. etapa: Kopce před závěrečnými horami. Tour projede oblastí Jura

Mezi velkými jezery v oblasti Jura si razí cestu devatenáctá etapa letošní Tour de France. Na 171 kilometrech na jezdce čeká bezmála 2000 metrů převýšení, nepůjde tak znovu o nic jednoduchého. Ve žlutém jede počtyřiadvacáté ve své kariéře Jonas Vingegaard. Přímý přenos sledujte od 13:50 na ČT sport a ČT sport Plus, spolu s Tomášem Jílkem komentují František Raboň a Ján Svorada.

Jonase Vingegaarda už od obhajoby vítězství na slavném závodě může zastavit zřejmě jen nenadálá patálie, pád nebo obrovská krize. V devatenácté etapě by na poslední možný problém dojít nemělo: Etapa není tak náročná a dva tisíce nastoupaných metrů to není nic, co by mělo dánského vrchaře rozhodit.

O vítězství by v devatenáctý den závodu ovšem měli bojovat jiní. Buď únik, který nečekaně uspěl ve čtvrteční etapě, kdy se Kasper Asgreen radoval po vítězném spurtu z úzké skupiny uprchlíků. Anebo sprinteři, kterým právě Asgreen zatarasil cestu k úspěchu. A především Jaspera Philipsena to mohlo mrzet, neboť přišel o možnost vyhrát letos už pátou etapu.

V akci by měli být také Giulio Ciccone a Felix Gall, které ve vrchařské klasifikaci dělí aktuálně pouhých šest bodů. A právě tento počet může v etapě získat ten, který vyhraje obě prémie (kategorie 4 a 3). Jistě, zásadní pro zisk puntíkovaného dresu bude až sobotní etapa, ale už během této se někdo může celkovému úspěchu přiblížit.

Průběžné pořadí Tour de France:

1. Vingegaard 72:04:39
2. Pogačar +7:35
3. A. Yates + 10:45
4. Rodríguez +12:01
5. S. Yates +12:19
6. Bilbao +12:50
7. Hindley +13:50
8. Gall +16:11
9. Kuss +16:49
10. Gaudu +17:57

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články