Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nikdy jsme nic podobného nezažily. Cyklistky na Tour sklízejí přízeň diváků

Cyklistky na Tour de France Femmes každý den usilují o individuální i týmové úspěchy a za své totální nasazení jsou odměňovány také pro mnohé z nich nečekanou podporou fanoušků. "Ten dav u silnic je fantastický. Ještě jsem nic takového nezažila." Slova Pauline Allinové ve své podstatě shrnují kolektivní radost pelotonu z ohlasu diváků. Momenty z dosavadního průběhu závodu si můžete prohlédnout i v naší galerii.

Jak Tour de France Femmes přijmou fanoušci? Byla to jedna z největších otázek před obnovením francouzské Grand Tour pro ženy. Zatímco na pořádání startů a cílů mužského závodu se Christianu Prudhommovi každoročně nadšeně hlásí kolem 300 měst a obcí, kvůli ženám musel dlouholetý ředitel Tour pořadatelská města obcházet.

Žádné ale nabídku neodmítlo, a jak se zdá, nejen francouzské publikum přijalo týdenní pokračování cyklistického svátku s nadšením. Na cyklistky čeká v každém městě, kterým peloton projíždí, dav fanoušků, zejména domácím závodnicím se dostává hlasité podpory na jejich cestě.

Ale podpisy nerozdávají zdaleka jen vítězky etap. Třeba Krista Doebel-Hickoková z týmu EF Education si získala širokou fanouškovskou základnu mezi dětmi díky svému medvídkovi Ollymu, kterého na závod přivezla.

Američanka je, tak jako většina ostatních závodnic, z podpory nadšená. V páté etapě se zamotala do hromadného pádu a další karambol ji postihl se třemi kilometry do cíle, kam dorazila se ztrátou 2:30 na vítězku. "Dojížděla jsem pomalu a v bolesti, ale davy křičely, jak kdybych měla vyhrát," ocenila diváky na svém Twitteru.

A slova chvály přidávají i další závodnice, třeba největší bojovnice nejdelší etapy Victoire Berteauová: "Je to opravdu skvělé, že je tu tolik lidí. Skoro byste si mysleli, že jste v závodě mužů. Slýcháme naše jména nebo 'Allez les françaises' ('Do toho, Francouzky')."

Fanoušci kvalitní cyklistiky si po třech týdnech mužského závodu mohou užívat odlišného stylu závodění. Ženská cyklistika je nepředvídatelná, napínavá, a především se stále vyvíjí. TdF Femmes s sebou navíc přinesla i technické novinky, francouzská režie do vysílání kupříkladu nově začleňuje také úryvky z týmových vysílaček, tak trochu ve stylu formule 1.

Zatím to vypadá, že si pro sebe Le Tour Femmes buduje místo na výsluní.


Zdroj
ČT sport, cyclingnews.com

Hlavní zprávy

Nejčtenější články