Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Konec trápení, Roglič odstupuje z Tour

Před startem Tour byl pasován do role největšího vyzyvatele obhájce triumfu Tadeje Pogačara, teď ale Primož Roglič na "Staré dámě" končí. Slovinský cyklista začal ztrácet po pádu v páté etapě, který na něm zanechal nepříjemné následky, a brzy bylo nad slunce jasnější, že na žlutý trikot si i letos bude muset nechat Roglič zajít chuť. Před 15. etapou se tak týmový kolega aktuálně vedoucího muže závodu Jonase Vingegaarda rozhodl z Tour raději odstoupit.

"Rozhodli jsem se, že dneska už nepojedu, aby se moje zranění mohla pořádně zahojit," uvedl Roglič, jemuž v průběžném pořadí patřilo 21. místo se ztrátou přes 33 minut na Vingegaarda, kterému pomáhal hájit vedení před vítězem posledních dvou ročníků závodu Pogačarem.

"Jsem hrdý na to, jak jsem přispěl k současnému pořadí a věřím, že tým boj o žlutý a zelený dres dotáhne," řekl dvaatřicetiletý Slovinec, který by v září rád vyhrál počtvrté za sebou Vueltu. O vítězství v bodovací soutěži na Tour usiluje další člen Jumbo-Visma Belgičan Wout van Aert. Závod skončí příští neděli.

Roglič v roce 2020 přišel na Tour o žlutý trikot v předposlední den v časovce a skončil druhý za krajanem Tadejem Pogačarem. Loni závod nedokončil po pádu a nyní ho potkal stejný osud.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články