Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bure Cup

Quintana se brání podezření z dopingu. Nemám co skrývat, oznámil rezolutně

V cyklistickém světě je dlouhodobě uznáván a svou reputaci pochopitelně brání. Kolumbijec Nairo Quintana se ostře ohradil proti podezření z dopingu, o němž se začalo mluvit poté, co policie na Tour de France prohledala hotel jeho týmu Arkéa-Samsic. V prohlášení zdůraznil, že při raziích u něj nebyly nalezeny žádné dopingové prostředky a tvrdí, že nemá co skrývat.

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana na Tour de France
zdroj: PA autor: Colin Flockton/GodingImages

Zásah v týmovém hotelu v Méribelu se odehrál ve středu 16. září po královské etapě Tour.

"Přišli do mého pokoje a zabavili vitamínové preparáty, které jsou naprosto legální. Francouzské úřady je ale možná neznají. Proto asi trvá tak dlouho, než se vše vyjasní," uvedl kapitán stáje Arkéa-Samsic.

Je nám líto, video expirovalo.
Nad Tour se vznáší stín dopingu

V pondělí úřady potvrdily, že v hotelu zabavily jisté preparáty a injekce. Dva členové stáje z blízkého okolí jednoho jezdce byli předběžně zadrženi, údajně šlo o lékaře a fyzioterapeuta. Oba dnes byli propuštěni. Podle tisku je v podezření zejména druhý z bratrů Quintanů Dayer, jenž je také členem týmu. Oba sourozenci už policii poskytli svou výpověď.

"Nemám co skrývat a nikdy jsem neměl. Celý svůj sportovní život jsem byl čistý," dodal Nairo Quintana, který by měl o víkendu startovat na mistrovství světa v Imole.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články