Následuje
Global Champions League 2019

Místo drcení šlapátek cyklokrosová vložka. Slyšel jsem, že je to v módě, smál se Greipel

I na těch nejlepších vrchařích bylo znát, jak jim posledních pár metrů 6. etapy Tour de France s cílem na Planině krásných dívek nechutná a musí dřít na krev. O to těžší pak byl závěr na šotolině pro ryzí sprintery. Němec André Greipel ale na situaci šel od lesa a před cílovou čárou se blýskl činem, který je typický spíše pro jinou disciplínu.

André Greipel v závěru etapy Tour de France
zdroj: Twitter André Greipel

Když se řekne běh na Tour de France, každému se asi vybaví tři roky starý incident, kdy při výšlapu na slavný Mont Ventoux vedoucí muž Chris Froome ztratil kolo a několik desítek metrů musel mezi davy fanoušků utíkat po svých, než mu doručili nové.

Tento nyní už legendární moment z roku 2016, který nakonec britskému cyklistovi pomohl k udržení žlutého dresu a celkovému triumfu, ožil v myslích nejednoho příznivce znovu ve středu, kdy závodníci bojovali se závěrečnou "stěnou" při dojezdu na Planinu krásných dívek. 

Za vším stál velezkušený německý sprinter André Greipel, který se ze všech sil drápal směr cílová páska. Když už mu do ní zbývalo skutečně posledních pár metrů, rozhodl se, že už dále nebude trápit nohy a vzpomněl si, jak to dělají někteří cyklokrosaři, když je čeká nepříjemná pasáž nebo už prostě nemají síly.

Vítěz 11 etap na Tour tak sesedl z kola, nasadil ho na ramena a docupital do cíle po svých, za což sklidil ovace přihlížejících.

Úsměvný moment poté okomentoval i na sociálních sítích. "Slyšel jsem, že je teďka cyklokros v módě. Tak jsem si ho trochu zkusil a doufám, že mi to pomůže k tak dobrým nohám jako mají Wout van Aert, Mathie Van der Poel," zavtípkoval Greipel, který dorazil jako 140. s mankem 20 minut a 54 sekund na vítěze.

Gorila, jak se německému závodníkovi také přezdívá, tak potvrdila, že si letošní Tour chce primárně užít a bavit se na ní. Jeho finiše už totiž nejsou tak drtivé jako dříve a na nejlepší sprintery ve Francii zatím nestačí.

"Měl jsem v posledních dvou měsících spoustu zdravotních potíží, ale zkusím to nejlepší a Tour si užiji. Jsem šťastný, že tu mohu být," prohlásil před závodem pro web Cyclingnews jezdec kontinentálního týmu Arkéa–Samsic.

"Není jednoduché bojovat proti sprinterům, kteří tu jsou, ale je fajn být zpátky. Toto je možná moje poslední Tour, protože nevím, jestli náš tým za rok znovu dostane divokou kartu. Užívám si to a beru to tak, jako by to skutečně byla moje poslední "stará dáma". Když se ale podívám na moje nohy, myslím, že v nich je pořád život," dodal.

Pomůže mu pár pošetřených metrů na Planině k tomu, aby ohrozil sprinterskou elitu v dalších etapách? Sedmá etapa se německé "gorile" přímo nabízí.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy