Následuje
Rusko - Finsko

Odřeniny, bolest a krev. Sagan se ale po tvrdém pádu nevzdává a nastoupí do 18. etapy

Ve středu do cíle dorazil od krve a celý potlučený po pádu ve sjezdu. Lídr bodovací soutěže Tour de France Peter Sagan ale o odstoupení ze závodu neuvažuje a navzdory bolesti nastoupí i do 18. etapy. Přímý přenos sledujte od 14:05 na ČT sport a webu ctsport.cz. Spolu s Tomášem Jílkem komentují Tomáš Konečný a Petr Benčík.

Peter Sagan po pádu na Tour de France
zdroj: ČTK/PA/ autor: Chris Wallis

"Má bolesti, ale nebyl by to mistr světa, kdyby neuměl přijímat výzvy," vzkázal tým na sociálních sítích.

Trojnásobný slovenský mistr světa upadl při středečním horském sprintu ve sjezdu z Col de Val Louron-Azet. Pravou stranu těla si při karambolu ošklivě sedřel a potloukl, přesto se dokázal dostat do cíle v časovém limitu. Následná vyšetření pak vyloučila zlomeniny a Sagan se ráno rozhodl pokračovat.

Osmadvacetiletý slovenský cyklista zatím vyhrál na Tour tři etapy a v čele bodovací soutěže má už nyní nedostižný náskok. Zelený dres ale pošesté v kariéře vyhraje jen v případě, že v neděli dorazí do Paříže.

Před páteční závěrečnou pyrenejskou etapou dnes čeká peloton relativně jednodušší trasa, v níž by mohli přijít ke slovu spurteři. Na 171 kilometrech jsou pouze dvě stoupání nejnižší čtvrté kategorie.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy