Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MM ČR Enduro Úterý

Craddock se vzdát nehodlá, na Tour šlape i se zlomenou lopatkou

Účastnit se Tour de France je svátkem pro každého cyklistu. Lawson Craddock si tuhle slávu letos málem užíval jen dvě hodiny, pak spadl a zlomil si lopatku. Americký cyklista se však nevzdal a na Tour pokračuje dál. V úterý dokončil už čtvrtou etapu, a to i proto, že bojuje nejen za sebe, ale i za rodný Houston a tamní velodrom poničený loňským hurikánem.

Craddocka nezastavila ani zlomená lopatka
zdroj: Reuters autor: Benoit Tessier

Šestadvacetiletý jezdec stáje EF Education First-Drapac spadl v první etapě zhruba po 100 kilometrech v občerstvovací zóně. Zlomil si lopatku a roztrhl obočí. Do cíle dojel poslední, stejně tak v druhé etapě. Opět se ztrátou okolo osmi minut.

V pondělní týmové časovce se však podílel na skvělém šestém místě a zvládl i dalších 195 km v úterý v Bretani. Se zlomenou lopatkou jede už čtyři dny. "Budu bojovat. Uvidím, jak to půjde, ale to poslední, co bych chtěl, je dostat do nebezpečí ostatní jezdce nebo sebe. Věřím, že bolest bude ustupovat," řekl cyklista z Texasu a devátý muž v letošní klasice Amstel Gold Race.

Někteří ho nazývají hrdinou, jiní hlupákem. Jeho krajané v Houstonu ho ale mají za hrdinu, protože za každou dokončenou etapu na Tour věnuje na rekonstrukci velodromu v rodném městě 100 dolarů. A na sociálních sítích se začali s dary přidávat i fanoušci.

Na Tour de France Craddock pomáhá lídrovi týmu Rigobertu Uránovi, jenž loni skončil na "Staré dámě" celkově druhý. Sám Craddock uzavírá průběžné pořadí, na 173. místě ztrácí na čelo pelotonu přes 22 minut. Skutečným testem jeho sebezapření bude nejpozději devátá etapa s úsekem po kočičích hlavách na trase jarní klasiky Paříž-Roubaix.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy