Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

17. etapa: Peloton vystoupá na Galibier. Na jeho svazích se střetnou hlavní favorité

Serre Chevalier – Šest let Tour de France trvalo, než se v itineráři znovu objevil slavný Galibier. Právě ten bude klíčovým stoupáním 17. etapy a místem, kde se utkají Chris Froome a spol. v bitvě o žlutý dres. Přímý přenos sledujte od 14:00 na ČT sport a webu ctsport.cz. Spolu s Tomášem Jílkem komentují Tomáš Konečný a René Andrle.

Profil 17. etapy Tour de France 2017
zdroj: cyclingnews.com

Tour není nekonečná a s jen několika zbývajícími dny není na co čekat. A pořadatelé připravili den, který se rozhodně nedá považovat za všední. Jezdci se tak tak vyšplhají na předlouhý Col de la Croix de Fer, který měří 24 kilometrů a střídá velmi prudké pasáže s odpočinkovými místy, aby si uvědomili, že to nejhorší ještě mají před sebou.

Po šesti letech se totiž vrací obávaný Galibier, kde v roce 2011 úspěšně završil svou 60kilometrovou sólojízdu letošním ročníkem často připomínaný Andy Schleck. Kdo by chtěl ještě zvrátit průběh Tour, musí zde zaútočit.

Ve žlutém se bude útokům soupeřů bránit Chris Froome. Fabio Aru na něj ztrácí osmnáct, Romain Bardet třiadvacet a Rigoberto Urán devětadvacet sekund. Dvě minuty pak ztrácejí Simon Yates a s bolavými zády jedoucí Daniel Martin.

*** Romain Bardet, Chris Froome, Rigoberto Urán** Fabio Aru, Mikel Landa, Daniel Martin * Warren Barguil, Alberto Contador, Nairo Quintana, Pierre Rolland

Průběžné pořadí po 16. etapě: 1. Froome (Brit./Sky) 68:18:36, 2. Aru (It./Astana) -18, 3. Bardet (Fr./AG2R) -23, 4. Urán (Kol./Cannondale) -29, 5. Landa (Šp./Sky) -1:17, 6. S. Yates (Brit./Orica) -2:02, 7. D. Martin (Ir./Quick-Step) -2:03, 8. Meintjes (JAR/SAE Team Emirates) -6:00, 9. Caruso (It./BMC) -6:05, 10. Quintana (Kol./Moviestar) -6:16, ...25. Kreuziger -42:18, 84. Cink -2:02:26, 109. Štybar

Žlutý dres: Chris Froome (Team Sky)
Bílý dres: 
Simon Yates (Orica-Scott)
Zelený dres: 
Marcel Kittel (Quick-Step Floors)
Puntíkovaný dres: 
Warren Barguil (Team Sunweb)

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy