Následuje
Buly

Kreuziger: Nejprve jsem byl zklamaný, na sedmé místo chybělo málo

Morzine-Avoriaz (Francie) – Díky své kuráži, a také pomoci Petera Sagana, se Romanu Kreuzigerovi podařilo splnit svůj cíl na Tour de France. Konečné desáté místo je pro něho úspěchem, v prvních chvílích se ale prý neubránil zklamání. Od sedmé příčky ho totiž dělilo jen třináct vteřin.

Roman Kreuziger
zdroj: ČTK/PA autor: Colin Flockton

Plán do poslední alpské etapy měl český cyklista jasný skočit do úniku, když se o něj pokusí větší skupina. "A to se mi i povedlo. I proto, že tam byl Peter Sagan, bez něhož by dnes bylo skoro nemožné odtáhnout únik takhle daleko, protože odvedl práci za tři čtyři lidi. Byl neuvěřitelný," prohlásil Kreuziger. "Peter pomáhal už skákat Rafovi (Majkovi) do úniků o puntíkatý dres, dnes jel se mnou a jsem za to hrozně rád. Mít takového člověka v týmu... Určitě mi moc pomohl k tomu, abych byl v desítce," dodal.

Přiznal, že se mu nejelo moc dobře. Ale právě výkon slovenského spurtéra, jenž letos na nejslavnějším etapovém závodě popáté v řadě dosáhl na zelený trikot pro vítěze bodovací soutěže, ho mimořádně motivoval. "Po tom, co Peter dělal, jsem věděl, že ze sebe musím vyždímat to poslední, co v sobě mám. I proto, že zítra už je to něco jiného," připomněl Kreuziger.

Roman Kreuziger: "Musel jsem do toho dát všechno. I když začali v posledním kopci nastupovat, tak jsem věděl, že to jedu jako časovku a že musím jet svůj rytmus. I proto, že jsem pak musel po Peterovi dlouhou část závodu sám tahat, protože mi nikdo nechtěl moc pomáhat. Někteří to samozřejmě měli i zakázané kvůli tomu, že jsem ohrožoval jejich lídry v celkovém pořadí."

Roman Kreuziger na Tour s Peterem Saganem
zdroj: ČTK/BELGA autor: YORICK JANSENS

Třináct vteřin chybělo na sedmé místo

Ze svého výkonu měl dobrý pocit, cítil, že odvedl maximum. "Jsem rád za desítku, i když teď jsem v první okamžik zklamaný, když se podívám, jak málo stačilo, abych byl sedmý," mrzí Kreuzigera pouhých 13 vteřin. "Sedmé místo je jiné než desáté, ale řekněme, že cílem byla desítka, v níž naštěstí jsem. A za pár dní mi třeba dojde, že jsem se po všech těch trablech, co mám za sebou, vrátil zase tam, kde jsem byl. A že můžu bojovat s čistou hlavou," doplnil Kreuziger.

Ihned také plánoval, jak se Saganovi pokusí v poslední den 103. ročníku alespoň částečně odvděčit. Může si to dovolit i proto, že celkově jedenáctý Bauke Mollema z Nizozemska má na něho před rovinatou etapou velké manko více než šesti minut. "Teď je třeba si odpočinout a zítra odvést zase maximum pro Petera, protože za sebou mám docela díru a kdybych měl odvést nějakou práci pro Petera, tak ji velmi rád odvedu," prohlásil Kreuziger.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy